Середа, 24 Липня, 2024

Як зменшити схильність Windows 10 до шпигунства

За потужною рекламною кампанією та переможними звітами про десятки мільйонів інсталяцій найновішої ОС Microsoft ховається одна не дуже приємна річ: Windows 10 хоче знати про користувача усе, з його приватним листуванням включно. Експерти кажуть, що ця ОС мало чим відрізняється від шкідливого програмного забезпечення класу «троянський кінь». Припинити взагалі шпигунські схильності нової операційної системи не вийде, але їх можна значно зменшити.

Приватність у Windows 10 залишилася в минулому, судячи з відповідного документа. У ньому йдеться, що «Microsoft збирає інформацію про вас, ваші пристрої, програми та мережі, використання цих пристроїв, програм та мереж. Дані, які ми збираємо, містять ім’я, поштову адресу, налаштування та інтереси, історію інтернету, пошуку та файлів, дзвінки та SMS, налаштування пристрою, дані від сенсорів та використання програм». Повні права над користувачем Microsoft розкриває в документі «Заява про конфіденційність корпорації Майкрософт».

Звісно, це, як завжди, робиться для захисту користувачів, які вже не можуть згуртуватися та подати до суду за такі дії ОС. Тому що Майкрософт попереджає: «Передання суперечки на розгляд у складі групового позову чи в загальний суд забороняється». Це частина ліцензійної угоди Windows 10, яку в інтернеті знайти не так легко, і користувачам доводиться власними силами допомагати один одному на форумі підтримки.

Щоб зменшити шпигунські схильності нової ОС, необхідно пройти в «Параметри», там вибрати пункт «Конфіденційність» і пройтися по всіх розділах вручну, відключивши найбільш неприйнятні для вас.

Варто також подумати про використання Cortana тим, хто користується Windows з англійським інтерфейсом (російською він поки недоступний). Голосовий асистент – це зручно, але всі дані, які він черпає з календаря або контактів, а також всі голосові запити доступні в Microsoft.

Наостанок можна відмовитися від персоналізованої реклами як у самому браузері, так і в будь-якому місці, де використовується обліковий запис Microsoft. Для цього необхідно пройти за посиланням: choice.microsoft.com/ru/opt-out. Незручність у тому, що на російську він перекладений абияк, тому частина пунктів показується англійською.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися