Голосовий ввід краще набирає текст, ніж друк на клавіатурі

Учені зі Стенфордського університету кажуть, що сьогодні віртуальні асистенти допоможуть швидше спілкуватися в тестовому режимі. Друкувати послання буде довше, ніж продиктувати його своєму смартфону чи планшету.

Науковці знайшли 32 добровольців віком від 19 до 32 років та змусили їх змагатися проти програм розпізнавання голосу на базі движка Deep Speech 2 від найбільшого китайського пошуковика Baidu. При цьому половина учасників друкувала послання англійською мовою на клавіатурі QWERTY, а інша – писала на мандарині через клавіатуру Піньїнь на iOS. Завданням добровольців було надрукувати 100 типових фраз, наприклад, пішли гуляти, гарних вихідних тощо. Ці фрази також диктували програмам розпізнавання голосу.

Виявилося, що обома мовами програми розпізнавали та вводили текст швидше, ніж його друкували учасники експерименту. Диктування фраз було втричі швидшим, ніж друк для англійської мови, та у 2,8 раза швидшим, ніж на мандарині.

Програми розпізнавання голосу також вводили текст акуратніше. Для англійської мови учасники друкували текст на клавіатурі з рівнем помилок на 20,4% більше. Для мандарину рівень помилок при друкові склав 63,4%.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я