Повернути мобільнику початкову швидкість

Рано чи пізно власники телефонів стикаються зі сповільненням роботи свого апарата, «лагами» інтерфейсу, повільним запуском додатків і довгим відгуком на команди. На інтернет-форумах є багато порад щодо того, як повернути початкову швидкість мобільнику. Але наскільки це ефективно та що саме варто робити – читайте далі.

Залежно від ОС доступні різні способи боротьби з «гальмами». Найбільше інструментів для цього надає Android, проте і для Windows Phone та iOS є свої методи.

iOS

Користувачам пристроїв Apple доступно не так багато способів збільшення продуктивності. Не вдаючись до допомоги стаціонарного комп’ютера, єдиний спосіб прискорити роботу пристрою – звільнити оперативну пам’ять. Але не варто закривати всі програми поспіль, тому що ефект від цього буде мінімальним.

Практично у всіх випадках при натисканні кнопки Home програма спочатку деякий час висить у фоні, щоб можна було швидко звернутися до неї знову при одночасній роботі з декількома додатками. Після цього вона зупиняє свою роботу, але при цьому залишається в пам’яті пристрою для наступного повторного запуску. За інформацією Apple, єдина причина закривати додатки – якщо вони зависли.

Якщо програма дозволяє собі щось більше, ніж просто висіти у фоні, наприклад, навігатор після виходу з програми продовжує свою роботу, то повідомлення про це постійно буде знаходитися в статус-барі. Окремо варто відзначити додатки, які частково працюють у фоні, наприклад, музичний програвач. Ця програма споживає ресурси доти, доки грає музика.

Також є можливість очистити кеш смартфона, однак стандартні засоби iOS не передбачають можливість очищення тимчасових даних додатків. Прямо на смартфоні це можна зробити тільки з Jailbreak і встановленим плагіном CacheClearer чи схожим.

Без Jailbreak очистити кеш iOS можна тільки на ПК за допомогою різних програм, спеціально призначених для цього. Вони доступні як для Mac, так і для Windows.

Windows Phone

На мобільній ОС від Microsoft справи приблизно такі самі, як на iOS. Для очищення кешу потрібно зламати захист пристрою та отримати повні права користування, після чого можна буде завантажити додаток для видалення всіх тимчасових файлів.

В іншому випадку можна видаляти тільки окремі файли вручну. В основному сміття зберігається в Internet Explorer, «Фото», електронній пошті й Office, тому варто час від часу очищати ці програми з метою оптимізації сховища.

Android

Власникам Android-пристроїв доступно набагато більше можливостей. Починаючи від програм, які видаляють усі процеси з пам’яті пристрою, і завершуючи можливістю власноруч розігнати процесор.

Додатки на кшталт Task Killer, окрім видалення всіх процесів з пам’яті пристрою, ще й чистять кеш. Творці цих програм обіцяють збільшення часу роботи та поліпшення продуктивності. Однак аналітик порталу TelecomDaily Ілля Шатілін стверджує, що ефект від них досить малий.

«Можливості цих додатків сильно обмежені, вони очищають пам’ять і оптимізують роботу процесів. Але при цьому нівелюють позитивний ефект за рахунок того, що самі споживають ресурси», – каже експерт.

Він також не радить постійно використовувати подібні програми з метою розвантаження оперативної пам’яті. На думку Шатіліна, примусово завершувати потрібно тільки ті програми, які, перебуваючи у фоні, віднімають багато ресурсів. Наприклад, додаток може не відключати після себе GPS або постійно оновлює інформацію. Усе це негативно позначається на продуктивності і часі життя смартфона. Краще такі додатки зовсім видалити з пристрою.

Інший спосіб прискорити смартфон – це збільшення тактової частоти процесора. На Android це доступно тільки власникам рут-прав на пристрої або з перепрошиванням ядра на необхідну частоту. Але це також не дає особливого практичного результату.

«Сенс цього в основному в ентузіазмі і розвазі, практичного сенсу немає, оскільки принципових відмінностей у продуктивності немає, і нових завдань «розігнаний» смартфон не вирішує, – каже Шатілін. – До того ж «розгін» тягне за собою збільшення витрати батареї і перегрів, який може призвести, навпаки, до зниження продуктивності через пропуск тактів процесором».

Головний редактор DGL.ru Олег Капранов вважає, що розганяти не має сенсу з кількох причин: «Якщо ми говоримо про комп’ютери або ноутбуки, то у нас є можливість за рахунок установлення додаткового охолодження і необмеженого джерела живлення компенсувати цей надлишок навантаження на систему. У випадку ж з мобільним пристроєм у нас на перший план виходить проблема батареї, а вона і так у нас завжди слабке місце. Ну і проблема охолодження, що в замкнутому корпусі може призвести до перегріву системи та її виходу з ладу. Саме через це в процесорах мобільних пристроїв ми повсюдно бачимо таке явище, як пропуск тактів. Найголовніше ж, що ви не зможете розігнати систему, щоб якісно підвищити її продуктивність. Це в жодному разі будуть крихти».

У підсумку виходить, що єдиний дієвий спосіб трохи прискорити роботу пристрою – очищення системи від різного сміття, кешу і додатків, які споживають ресурси. Ні «розгін», ні постійне видалення процесів з фону не підвищать продуктивність девайса.

За матеріалами: Газета.ру

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я