Вівторок, 16 Липня, 2024

При використанні смартфона люди більш раціональні, ніж за ПК

Дослідження показують, що користувач смартфона з більшою ймовірністю прийме раціональне рішення з якогось питання. При користуванні ПК цей показник знижується, бо люди починають спиратися на інтуїцію та емоції. Щоб бути більш раціональним достатньо дізнатися про проблему з екрану мобільного телефону.

смартфона

Дослідники з Університету Лондона провели тестування 1010 людей щодо того, як ті приймають рішення. На думку вчених, смартфони змушують концентруватися на якомусь одному завданні, тоді як ПК надає багато інформації та розмиває фокус.

У якості проблем учасники експерименту вирішували різні моральні дилеми. Серед них була і відома проблема трамваю: на рейках попереду лежать зв’язаними п’ять людей, і на них хоче наїхати божевільний водій. Піддослідні могли випхати водія з трамваю, що зупинило б транспорт, але водій загинув. Або не робити нічого, тоді постраждають п’ятеро зв’язаних на рейках.

Утилітарна раціональна відповідь та проблему трамваю – вбити одного водія та врятувати п’ятьох. Цю відповідь обрали 33,5% користувачів смартфонів. Серед користувачів ПК її обрали лише 22,3% учасників.

В іншому варіанті цієї задачі можна було переправити трамвай на іншу колію, натиснувши кнопку. Серед користувачів смартфонів цей варіант обрали 80,9% піддослідних. Ті ж, хто проходив цей тест на ПК, обрали раціональний варіант у 76,9% випадків.

«При використанні смартфонів люди вирішують класичні моральні дилеми з меншою емоційністю. Вони ймовірніше приймуть раціональне рішення при дуже емоційній проблемі, – говорить автор дослідження Альберт Барку-Дюран.. – Причиною може бути тиск часу, як це часто буває зі смартфонами, а також збільшена психологічна дистанція порівняно з ПК».

За словами вчених, сьогодні люди дедалі більше проводять часу за електронними гаджетами. Важливо знати, як контекст, в якому ми знаходимося, впливає на рішення етичних проблем та на нашу моральну поведінку. Адже вплив гаджетів розповсюджується на сотні мільйонів людей по всій планеті.

Залежність від гаджетів сьогодні може навіть лякати. Наприклад, у червні минулого року американець одружився зі своїм смартфоном. Чоловік це зробив саме для того, аби привернути увагу громадськості до залежностю людей від цих девайсів.

 

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися