Середа, 17 Липня, 2024

Проект Digital Life збереже тварин, які вимирають, принаймні віртуально

За останні 50 років наша планета втратила 58% риб, птахів, ссавців, амфібій і рептилій. Якщо наявні тенденції збережуться, то до 2020 року з лиця Землі зникне дві третини тваринного світу (67%). Щоб хоч якось їх зберегти, група дослідників під керівництвом Дункана Іршики з Массачусетського університету запустила проект під назвою Digital Life. Його завдання – відсканувати і створити 3D-моделі всіх наявних на Землі тварин.

Для цього науковці створили спеціальну камеру Beastcam Array, яка здатна «на ходу» оцифровувати і створювати тривимірні моделі. Установка складається з 10 маніпуляторів, на кожен з яких можна встановити камеру Canon G-16 і спеціальні стереоскопічні камери (до 30 штук). У центрі розміщується невелика тварина, яку сканують. Великі тварини в Beastcam Array не вмістяться, і їх скануватимуть стандартними методами. Для цього вчені створили спеціальне програмне забезпечення, яке може на основі декількох знімків тваринного створити її тривимірну модель практично в реальному часі.

 

newdigitalli

Зараз Дункан Іршики і його колеги вже внесли в проект Digital Life кілька тривимірних моделей скорпіона, акули, жаб і ящірок. «За допомогою технології Beastcam ми збережемо цифрову спадщину всього життя на Землі. Для цього буде потрібна робота декількох поколінь учених, а ми тільки почали робити перші кроки в цьому напрямку. Зараз безліч видів тварин знаходиться на межі зникнення, і нам треба буде дуже сильно постаратися, щоб встигнути хоча б зберегти дані про них в цифровій формі».

Усі створені моделі знаходитимуться у відкритому доступі для некомерційного використання. Учені вірять, що їхня робота становитиме велику цінність не тільки для інших науковців, а й для шкіл та університетів.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися