Прощавайте, «вікна»: Windows 10 може суттєво змінити інтерфейс

Наступні версії Windows 10 можуть виглядати зовсім інакше, ніж сьогоднішні, якщо Microsoft прийме новий інтерфейс під назвою Sets.

Наступні версії Windows 10 можуть виглядати зовсім інакше, ніж сьогоднішні, якщо Microsoft прийме новий інтерфейс під назвою Sets. Його ідея у вкладках, а не у вікнах. Найближчим аналогом виступає ваш веб-браузер, в одному вікні якого можна запускати сотні сайтів.

Вкладки у Sets будуть інтелектуальними і навчатимуться вподобанням користувача. Тому коли той відкриє, наприклад, презентацію «Звіт за рік», система запропонує також відкрити пов’язану з нею електронну таблицю, текстовий файл та інші документи. Зв’язані файли можна буде подивитися у стрічці Timeline, яка покаже хронологію роботи за ПК.

Повний перехід на Sets не варто очікувати в найближчому оновленні Windows 10, він може затягнутися на кілька років. Але учасники програми тестування Windows Insiders уже скоро отримають тестові збірки ОС з новими елементами користувацького інтерфейсу.

Для тестувальників інтерфейс Sets буде спершу обмежений лише універсальними додатками, такими як UWP-програми «Пошта» та «Календар». Вони зможуть створювати прості набори вкладок, наприклад, отримання листа про подію, відкриття додатку календаря, карт тощо. У майбутньому планується додати у вкладки підтримку традиційних програм Win32 (.EXE).

До речі, спробувати Sets можна зараз за допомогою утиліти від компаії Stardock під назвою Groupy. Вона також групує додатки у вигляді вкладок, але не має функції Timeline для взаємозв’язку відкритих програм.

3 КОМЕНТАРІ

  1. Плиточный интерфейс восьмерки прижился только на смартфонах. Сама восьмерка успешно сдохла так и не прижившись у пользователей исключительно благодаря “революционному” интерфейсу. Народ сука консерватичен.

    • Ага. Ибо не нужно улучшать то, что и так хорошо работает. Меню панели “Пуск” было удачным и удобным решением, но нет, решили “улучшить” в десятке. В целом Вин10 хороша, главное чтобы ее не угробили дальнейшими улучшениями

      • Вово. У самого смарт на вин 10, и там плитка меня вполне устраивает. Удобно, красиво. Но как подумаю, что это будет на мониторе стационарной машины….. начитает типать)) И тут еще один момент, подавляющее большинство Юзверей – обыватели, годами кое как научившиеся не путать левую кнопу мыша с правой, и тут херак – новый интерфейс , вашпе новый насяльника. Бабушки в бухгалтериях просто инфаркты похватают. ИМХО.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я