Неділя, 3 Березня, 2024

Facebook працює над смартфоном, знову

В 2013 році найбільша соцмережа світу представила власний смартфон, який провалився в продажі. Цього року Facebook взялася за розробку нового апарату, і на цей раз компанія робить ставку на модульність. Про це свідчить її свіжий патент.

Facebook

За даними патенту, майбутній девайс буде модульним пристроєм з вбудованим телефоном, динаміком, GPS, сенсорним екраном та мікрофоном. Модульна структура дозволить користувачам змінювати його компоненти, такі як камера чи батарея. Завдяки цьому він зможе бути не лише смартфоном, а й модним нині «розумним» динаміком.

У Facebook вже підтвердили, що володіють відповідними технологіями для створення модульного смартфона. Соцмережа їх отримала через придбання компанії Nascent Objects. Компанія також має підрозділ Building 8, який займається розробкою футуристичних гаджетів.

Майбутній смартфон соцмережі може стати другим її мобільним апаратом. Про розробку разом з HTC першого апарату під кодовою назвою Buffy стало відомо у 2011 році. Реальний девайс First вийшов у 2013 році приблизно таким як планувалося – це був розроблений HTC Android-смартфон з програмною оболонкою Facebook Phone. Новинка коштувала $450, а програмна оболонка викликала масштабну критику користувачів. Вони скаржилися, що від них ховають список програм, не дають встановити віджети, соціальні функції швидко розряджають акумулятор. З цих причин HTC First провалився в продажі – навіть після зниження ціни до 99 центів продали лише 15 тисяч апаратів.

Модульний проект Facebook може перейняти естафету Google у розробці телефона зі змінними частинами. Пошуковий гігант по-тихому закрив свій проект модульного телефона Project Ara. За планами, цей мобільник повинен був вийти в тестовий продаж в Пуерто-Ріко у 2015 році. Але у 2016 році компанія припинила проект.

Ідея смартфона Google Project Ara була в тому, щоб дати користувачам свободу вибору компонентів. При цьому передбачалося, що стандарт під’єднання модулів буде відкритим, і їх зможе виготовляти кожен. Планувалося, що апаратні модулі стануть як сьогодні додатки на смартфонах, і їх хотіли продавати в спеціальному магазині на кшталт наявного Google Play.

У перших варіантах Project Ara можна було змінювати буквально все – процесор, камеру, динаміки, акумулятор, екран, радіомодуль та інші компоненти. Фіксованим залишався лише металевий каркас, який обумовлював розміри гаджета та кількість доступних слотів для модулів. Згодом свободу суттєво обмежили – міняти дозволили лише периферію на кшталт камери, акумулятора та екрана.

 

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися