Qualcomm по-тихому додала підтримку камер на 192 мегапікселів

У Qualcomm вирішили, що її чіпи Snapdragon 855, 845, 710, 675 та 670 здатні на більше

Виробники смартфонів отримали можливість знову дивувати користувачів цифрами характеристик. Розробник мобільних процесорів Qualcomm без особливої реклами змінив можливості деяких своїх чіпів Snapdragon. Вони відтепер почали підтримувати камери з гігантською роздільною здатністю – до 192 мегапікселів.

Сьогодні топові камери смартфонів найчастіше мають роздільну здатність 48 мегапікселів. У Qualcomm вирішили, що її чіпи Snapdragon 855, 845, 710, 675 та 670 здатні на більше, і оновили специфікацію цих продуктів.

Роздільна здатність у 192 мегапікселі є теоретичним лімітом для камери з одним сенсором. При цьому доведеться забути про деякі звичні фотографічні зручності. Із сенсором у 192 мегапікселі процесор не зможе виконувати зменшення шумів на основі кількох кадрів, а також матиме відчутну затримку між натисненням кнопки зйомки та, власне, записом зображення.

Деякі експерти вважають, що специфікації процесорів Snapdragon у Qualcomm вирішили оновити після історії зі смартфоном Redmi Note 7. Цей апарат базується на процесорі Snapdragon 660, який офіційно підтримував лише камери до 25 мегапікселів. Однак Xiaomi випустила його як девайс з 48 мегапікселями. Ця цифра, здебільшого, є маркетинговим ходом, оскільки навіть матриця камери Redmi Note 7 є 12-мегапіксельною. Користувачі не можуть отримати 48-мегапіксельне фото без додаткових алгоритмічних хитрощів, коли смартфон робить кілька кадрів по 12 мегапікселів та об’єднує їх в один.