Субота, 9 Грудня, 2023

Топ-9 шутерів «усіх часів і народів» для ПК

Шутери – чи не найпопулярніший жанр серед гравців. Стрілялки беруть своєю динамікою, цікавим геймплеєм і, як правило, видом від першої особи. Утім, дійсно крутих проектів у цьому напрямку було не так й багато, але ми зібрали найкращі з найкращих.

BioShock

Без перебільшення культова серія, яка цілком заслужено відкриває список. BioShock – шутер з унікальною атмосферою й сетингом і один з небагатьох у жанрі дизельпанк. Головний герой повинен не тільки вміти влучно стріляти і користуватися надздібностями, але й вирішувати складні, часом філософські питання.

Переживати незвичайний, а місцями і зловісний сюжет і думати про свободу волі та інші проблеми людини доведеться в підводному місті.

[appbox steam https://store.steampowered.com/agecheck/app/409710/]

Rainbow Six Siege

Один із найкращих кооперативних шутерів в історії. Гравцям потрібно зібрати злагоджену команду з кількох оперативників – загін Rainbow Six – і за допомогою тактичних умінь, спільних дій і навичок стрільби перемогти загін противника.

У Rainbow Six Siege фактично немає укриттів – усі стіни і поверхні легко пробиваються з вогнепальної зброї, тому важливо не видати свої позиції, але знайти позиції ворогів.

[appbox steam https://store.steampowered.com/app/359550/Tom_Clancys_Rainbow_Six_Siege/]

F.E.A.R.

F.E.A.R. зумів ідеально поєднати риси хоррору й шутера. Головному герою потрібно розслідувати нелюдські вбивства і попутно винищити натовпи ворогів. У компаньйони йому записали Альму – дуже дивну дівчинку, яка одним зусиллям думки перетворює ворогів на кривавий фарш.

Щоб покласти край убивствам й експериментам, також доведеться влучно стріляти з різноманітної зброї і проводити атаки в Slow Mo.

[appbox steam https://store.steampowered.com/agecheck/app/21090/]

Half-Life 2

Складно знайти людей, які не чули про Half-Life 2. Свого часу гра стала справжнім проривом – унікальна анімація, реалістична фізика і вельми цікавий геймплей. Ще одна особливість у тому, що сюжет гри передається без вставок і роликів – події розвиваються під час проходження.

З моменту виходу Half-Life 2 фанати кілька разів намагалися поліпшити «легенду» і досі чекають наступної частини.

[appbox steam https://store.steampowered.com/app/220/HalfLife_2/]

Left 4 Dead 2

Left 4 Dead 2 – також прорив у кооперативних шутерах. Щоб гравців не затопило хвилею зомбі, їм потрібно працювати разом, комбінуючи різні навички, ділячись предметами і сповіщаючи друзів про побачених супротивників.

Гра також першюї навчилася «аналізувати» дії гравців і на основі цих даних розкидувати по рівню як корисні об’єкти, так і небезпечних ворогів.

[appbox steam https://store.steampowered.com/app/550/Left_4_Dead_2/]

Doom

Doom – один з найбільш кривавих і жорстоких шутерів в історії жанру. Перезапуск серії відбувся кілька років тому, і розробники доопрацьовували переважно графіку, залишивши динаміку і геймплейні фішки оригінального Doom.

Відсидітися в укритті тут не вийде – здоров’я саме не відновлюється. Тільки постійне переміщення, безперервна стрілянина і пошук аптечок врятують геймера. Класика піджанру «бігай і стріляй».

[appbox steam https://store.steampowered.com/agecheck/app/379720/]

S.T.A.L.K.E.R .: поклик Прип’яті

Для геймерів з СНД S.T.A.L.K.E.R. став справжнім культом, а «Поклик Прип’яті» є найбільш якісною частиною серії, тому не пограти в неї – просто злочин. Геймплей заснований не тільки на лінійному сюжеті, а й на дослідженні відкритого світу, пошуку луту і виконанні сотень побічних завдань.

На гравців чекає величезна карта з безліччю опрацьованих локацій, харизматичні персонажі і невимовна атмосфера «нашого» шутеру.

[appbox steam https://store.steampowered.com/app/41700/STALKER_Call_of_Pripyat/]

Far Cry 3

Far Cry 3 стала зразком всієї серії. Маючи досвід роботи над двома попередніми іграми, творці змогли досягти ідеального балансу між сюжетом і відкритим світом, а також реалістичністю і зручністю геймплею. По суті, в наступних частинах змінювалися тільки декорації і шліфувався створений у Far Cry 3 ігровий процес.

Крім того, серія Far Cry відрізняється і харизматичними персонажами – головні герої, їхні друзі та вороги надовго запам’ятовуються.

[appbox steam https://store.steampowered.com/app/220240/Far_Cry_3/]

Counter-Strike: Global Offensive

Звичайно, назвати Counter-Strike: Global Offensive «олдскулом» складно, але якщо замислитися, то останній частині серії CS вже 7 років, що дозволяє сміливо записати її в «класику».

Практично всі частини CS отримали величезну популярність як багатокористувацькі шутери, а CS 1.6 фанати взагалі піднесли в ранг «безсмертних ігор». У Global Offensive залишили тих же заручників і бомби, знайому закупівлю перед раундом, але запакували це в красиву графіку. Успіх гри обумовлений і постійною підтримкою з боку розробників: нові карти, нові скіни і зброя, регулярні івенти і постійне шліфування балансу – ось що чекає на гравців у Global Offensive.

[appbox steam https://store.steampowered.com/app/730/CounterStrike_Global_Offensive/]

1 коментар

  1. Ви забули про таку як Quake. Хто батько та мати кіберспорту? Quake 3 arena! Чому люди більше люблять cs go? Невже людям подобається жахлива фізика стрільби та багато чітерів? Треба себе не любити щоб грати в це лайно. Quake- ось це “безсмертна” гра!

Comments are closed.

Тетяна Деденчук
Тетяна Деденчук
Тетяна навчається в університеті та працює журналістом. Вона пише шикарні огляди android-іграшок, знається на темі blockchain та любить подорожувати.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися