Чому Xiaomi довелося хитрити, щоб знімати 48 мегапікселів у Redmi Note 7 із сенсором на 48 мегапікселів

Одним із перших натяків на те, що 48 мегапікселів у Remi Not 7 є брехнею, став процесор

Кілька тижнів тому Xiaomi сколихнула індустрію оголошенням про випуск смартфона з камерою на 48 мегапікселів та ціною близько $150. Апарат Remi Not 7 презентували в середині січня, і багато ЗМІ пропустили одну важливу деталь. Отримати знімок роздільною здатністю 48 мегапікселів користувачі не зможуть без додаткових алгоритмічних хитрощів.

Одним із перших натяків на те, що 48 мегапікселів у Remi Not 7 є брехнею, став процесор. Мобільник використовує чіп Snapdragon 660, який підтримує лише камери роздільною здатністю до 25 мегапікселів.

Кадри в 48 мегапікселів для власників Remi Note 7 залишаться лише мрією також через те, що смартфон використовує сенсор Samsung ISOCELL GM1. Так, цей сенсор дійсно має 48 мегапікселів, але на виході він видає кадри лише у 12 мегапікселів. Збільшена кількість пікселів використовується для поліпшення якості знімка, використовуючи особливості людського бачення.

Людське око найкраще реагує на зелене світло, тому в сенсорі Samsung GM1 використовується так званий фільтр Баєра, в якому 50% пікселів сприймають зелений колір. У звичайному сенсорі пікселі сприймають синій, червоний та зелений кольори рівномірно.

У сенсорі Samsung GM1 використання фільтра Баєра означає, що реально ефективним пікселем є масив 2х2. Тобто такий 48-мегапіксельний сенсор реально здатний давати кадр роздільною здатністю лише 12 мегапікселів.

Власники Remi Note 7 могли помітити, що додаток камери пропонує їм робити знімки в роздільній здатності 48 мегапікселів у професійному режимі Pro. Оскільки реально сенсор Samsung GM1 та процесор Snapdragon 660 обмежують телефон фотографіями у 12 мегапікселів, Xiaomi довелося піти на хитрість, щоб її заяви про 48-мегапіксельний телефон не можна було вважати суцільною брехнею. Для отримання 48-мегапіксельного кадру смартфон робить низку 12-мегапіксельних фотографій в серії, а потім об’єднує їх та розтягує до роздільної здатності 48 мегапікселів. Це дає трохи кращий результат, ніж розтягування одного кадру, – подібне можна зробити в будь-якому фоторедакторі, але якість результату буде жахливою.