Qualcomm розпочав цінову війну з головним конкурентом – Mediatek

Через низький попит на топові мобільні телефони з підтримкою 5G у Qualcomm вирішили значно знизити ціну на свої чипи з підтримкою 5G середнього сегмента

Монополіст у сфері мобільних чипів Qualcomm неочікувано та сильно знизив вартість свого мобільного процесора Snapdragon 765. Це виявилося сюрпризом для головного конкурента – Mediatek. Вендори відмовляються від його продукціїї на користь Qualcomm.

Аналітик Го Мінгю з компанії Tianfeng International опублікував звіт, у якому стверджується, що через низький попит на топові мобільні телефони з підтримкою 5G у Qualcomm вирішили значно знизити ціну на свої чипи з підтримкою 5G середнього сегмента. Так компанія хоче стимулювати виробників купувати її продукцію.

Зазвичай зниження вартості однокристальних систем починається через 3-6 місяців з моменту їхнього виробництва. Але Snapdragon 765 подешевшав уже за місяць після анонсу.

Через те, що зниження вартості процесорів відбулося раніше, ніж зазвичай, найближчий конкурент MediaTek не може дати адекватної відповіді. Очікується, що валова виручка MediaTek від продажу рішень 5G знизиться до 30-35% проти середніх 40-50% по ринку.

Ціна Snapdragon 765 знизилася на 25-30% до $40. При цьому MediaTek Dimensity 1000 продовжує коштувати $60-70 (при собівартості $45-50). І хоча платформа MediaTek надає більшу продуктивність, але різниця не така велика, щоб нехтувати різницею у вартості. Очікується, що найбільші клієнти MediaTek (Oppo, Vivo та Xiaomi) віддадуть близько 20-25 мільйонів своїх замовлень Qualcomm.

У сегменті топових рішень Qualcomm продовжує домінувати через те, що компанії вдалося в попередні роки вичавити з нього конкурентів. Це дозволяє продавати топовий комплект процесора Snapdragon 865 і модема 5G Snapdragon X55 за $120-130.