Реактор зворотної дії усуне забруднення атмосфери

Викиди діоксиду вуглецю, спричинені діяльністю людини, вже призвели до глобальних змін клімату, однак розробка фінських учених допоможе зменшити шкідливий вплив на навколишнє середовище, пише New Atlas.

co2-fuel-4

Розроблений ними хімічний реактор використовує сонячну енергію, вуглекислий газ з атмосфери та водень від електролізу (розклад речовини на складові елементи під дією струму) для створення екологічно чистого рідкого чи газоподібного палива.

На відміну від схожих розробок, які перетворюють СО2 на метиловий чи етиловий спирти, дана розробка має більш практичний характер. Реактор відносно компактний, і його змонтовано у звичайному транспортному контейнері.

co2-fuel-1

Частина устаткування реактора розроблена фахівцями німецького Технологічного інституту Карлсруе. Крім того, дочірня компанія університету займатиметься впровадженням розробки в комерційну експлуатацію.

Головна особливість реактора – модульна  конструкція, яка дозволяє використовувати його для переробки залишків метану чи викидів болотного газу.

Фахівці повідомляють, що в разі успіху серійне виробництво реактора розпочнеться в середині 2018 року.