Вівторок, 28 Травня, 2024

Власний досвід: шлях молодої програмістки

Ганна Кузнєцова – одна з випускниць першої «хвилі» Coding For Future, освітньої ініціативи, започаткованої Vodafone та Фондом BrainBasket. Програма має на меті навчити програмуванню вимушених переселенців та учасників АТО. Перший випуск учасників проекту відбувся у Харкові у червні 2016 року. Ганна розповіла TechToday про те, як проект допоміг їй відкрити шлях до програмування.

anna

Я закінчувала Харківський авіаційний університет за спеціальністю «Менеджмент проектів», а сама із Сєверодонецька, Луганської області. Поїхала звідти у 2014 році і повернулася до Харкова. Почала працювати за спеціальністю в IT-сфері, однак мені не сподобалося. Я зрозуміла, що мені до душі щось технічне, тож почала вивчати верстку, а потім уже були курси РНР для переселенців.

Про навчання на курсах

Як дізналась про курси – не пам’ятаю, пригадую лише, що дата початку занять кілька разів переносилася. Навчання тривало приблизно три місяці – з лютого по червень. Удень я працювала, а ввечері вчилась.

Я працювала менеджером проектів, але, як це буває у дрібних компаніях, на мені «висіли» ще й інші обов’язки. Наприклад, роботи з тестування. Порівнюючи тестування і програмування, схильна думати, що програмування мені більше до вподоби.

Ще до курсів я почала цікавитись програмуванням. У Мережі є вдосталь сайтів, де є прості наочні завдання, крок за кроком все «розжовується», що і як потрібно робити. Ну і також чимало відео на цю тему. Тривалий час у мене нічого не виходило, та оскільки програмувати мені подобалось, я не полишала навчання.

Проте рішення пройти повноцінні курси виявилось правильним кроком. Навчання було чимось схоже на курси з іноземних мов. Треба було приходити зі своїми ноутбуками, і поступово тренер розповідав, що і як треба робити. Розпочали з основ і швидко пройшлися розробкою сайту з усіх боків. Кожен з нас тренувався на власному простенькому тестовому сайті.

coding-for-future

Як на мене, то на ці курси треба йти хоча би з якимось розумінням програмування. Курси допомагають систематизувати наявні знання, показують, які ще необхідні навички та що треба вивчити додатково. Ця платформа – основа для подальшого самостійного вивчення. Без початкових знань вивчення потребує дуже багато часу. І це зважаючи на те, що РНР не є дуже складним для вивчення, у всякому разі легший за Java.

Про початок роботи

Після курсів я продовжувала працювати менеджером проектів і водночас шукала нову роботу. І нарешті пощастило: мене запросили на співбесіду, окреслили, що від мене вимагатиметься, і так я змінила напрямок роботи.

Взагалі на подібних співбесідах початківцям зазвичай дають завдання на логіку. Така собі перевірка IQ, щоб дізнатися, наскільки швидко ти метикуєш.

Компанія, куди я потрапила, займалась розробкою сайтів. Для новачків це досить непогана робота, але зарплатня теж із розрахунку на початківців. Окрім того, там було мало нових проектів, тобто таких, де розробляється щось нове. В основному надавалась техпідтримка для вже наявних сайтів. Як на мене – це не дає повного уявлення про те, як працює та чи інша технологія. Та й перспективи відсутні.

Несподівано мене запросили на ще одну співбесіду в іншу компанію – знайшли моє резюме на якомусь із сайтів з пошуку роботи. Я пішла на зустріч без думки, що можу щось поміняти, однак мені сказали «Виходьте на роботу». Я все зважила і вирішила змінити роботу, бо пропозиція здавалась більш перспективною.

Тут також займаюсь розробкою сайтів. Компанія, де зараз працюю, – дрібний аутсорсер, який має справу із закордонними замовниками. Але вона працює над індивідуальними проектами – створює інтернет-магазини на платформі Magento.

Я раніше працювала з цією технологією як менеджер і як тестувальник і вже дещо знаю, тому трохи простіше. Поки що на новому місці недовго – лише тиждень (розмова велась у кінці жовтня – ред.).

Про особливості інтернатури в компанії

Звичайного випробного терміну нема. Поки що мені дали просте тестове завдання, щоб побачити, наскільки я швидко навчаюсь і чи варто співпрацювати зі мною в майбутньому. Мені показали трьох людей з команди розробників, у яких я можу консультуватися та розпитувати.

Зараз я інтерн, а наступний етап – Junior. Інтернатура триватиме від двох до чотирьох тижнів, залежно від того, як швидко я впораюсь з тестовими завданнями. Поки я новачок, ще мало що знаю і вмію, тож доводиться весь день «гризти граніт науки», не відволікаючись.

Зазвичай мені скидають невеличке завдання, і я приблизно уявляю, як його розібрати на складові частини. Потім «гуглю» інформацію стосовно кожного блоку, як зробити те чи інше. І потім, спираючись на приклади, виконую завдання.

Ось, наприклад, чергове завдання: потрібно намалювати кнопку, що викликає форму реєстрації з полями вводу e-mail і пароля. Тож шукатиму в Google, як на Magento створити кнопку на контент.

Про плани на майбутнє

Вивчати інші мови, окрім РНР, поки що не хочеться, та й сам РНР буде затребуваний ще протягом тривалого часу.

Оскільки я ще молодий фахівець, то ніхто не готовий вкладати в мене великі гроші. Тож спершу хочеться вийти на якийсь рівень, коли можна себе більш-менш впевнено почувати. Хочу продовжувати працювати з Magento, ну і є ще дуже багато можливостей. Але я вважаю, що краще вибрати якийсь один напрямок і бути в ньому професіоналом.

Про те, з чого варто починати шлях в ІТ

Спершу варто визначитися, що хочеш в цілому робити в IT: веб, десктоп-додатки або щось інше. І тоді вже варто спробувати. Є багато напрямків в IT: хтось хоче бути розробником, хтось верстальником, хтось менеджером – для кожного знайдеться щось своє.

Плюс до всього необхідно працювати над знанням англійської. Навіть якщо це зовсім маленька компанія, яка не використовує англійську в роботі, все одно вся технічна документація буде лише англійською.

А почати можна із самостійного вивчення основ – в інтернеті безліч інформації для початківця.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися