Революція в акумуляторах на порозі: Samsung готується до запуску масового виробництва твердотільних акумуляторів

Порівняно з літій-іонними батареями, які зараз використовуються, ризик займання батареї знижений, а щільність енергії, як очікується, збільшиться.

Що ви скажете про акумулятор, який можна розрізати навпіл, і він продовжить працювати? Така батарея також не горить і не вибухає, як літій-іонна. Довгі роки такі акумулятори залишалися лише дослідними зразками, але днями стало відомо, що Samsung готується до запуску масового виробництва твердотільних батарей.

Повністю твердотільний акумулятор — це акумулятор, у якому електроліт між позитивним і негативним електродами акумулятора змінюється з рідкого на твердий. Оскільки електроліт не рідкий, немає необхідності в розділювачі між анодом і катодом. Порівняно з літій-іонними батареями, які зараз використовуються, ризик займання батареї знижений, а щільність енергії, як очікується, збільшиться. Тверді електроліти в основному поділяються на два типи: на основі кераміки (на основі сульфідів/оксидів) і на основі полімерів. Існують також композити, які поєднують кераміку і полімери.

Процес виготовлення повністю твердотільного акумулятора схожий на процес виготовлення багатошарового керамічного конденсатора (MLCC), який є основним продуктом Samsung Electro-Mechanics. Цілком ймовірно, що Samsung Electro-Mechanics проводить дослідження та розробку повністю твердотільних акумуляторів на основі оксидів також на заводі в Пусані, який зараз масово виробляє MLCC. Оскільки технологія матеріалів MLCC має багато аспектів, подібних до повністю твердотільних батарей на основі оксидів, очікується, що в деяких випадках буде можлива рання комерціалізація повністю твердотільних батарей.

Samsung працює над прототипом твердотільного акумулятора на основі оксиду вже більше десяти років і нібито нещодавно зробив прорив. Два окремі підрозділи компанії намагатимуться включити нову технологію в реальні продукти.

Відділ електромеханіки Samsung прагне постачати твердотільні батареї, призначені для розумних і мобільних пристроїв. Samsung SDI, з іншого боку, зосередиться на розробці твердотільного акумулятора з сульфідними електролітами для сектору електромобілів.

До речі, Samsung не єдина, хто просуває твердотільні акумулятори на масовий ринок. Нещодавно Xiaomi також підтвердила що працює над технологією твердотільних батарей. Але найбільш передовим виробником може виявитися QuantumScape, яка  уже працює з деякими виробниками автомобілів і надав своїм партнерам прототипи для тестування.

Очікується, що твердотільні акумулятори розпочнуть нову еру в розробці смартфонів і електромобілів.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я