Рік 2014 зробив планшети та ультрабуки доступнішими

Середня ціна продажу ультрабуків і планшетів в поточному році знизилася на 7,8%, оскільки ринок вступив у період зрілості. А загалом ці типи гаджетів за рік стали на 30% доступнішими, підрахували фахівці ABI Research. Цей факт, на думку аналітиків, дозволяє компенсувати зниження попиту на них.

Експерти відзначають, що надоступнішими планшети та ультрабуки залишаються для жителів розвинених країн, зі США, Японією та Німеччиною включно. У їхніх жителів вищі доходи, тому вони можуть швидше накопичити потрібну суму для придбання гаджета.

Водночас на ринках країн, що розвиваються, падіння середньої ціни продажу виражено сильніше. Так, у Чилі воно за рік склало 56%, до того ж, якщо розглядати тільки планшети, показник ще більший – 70,3%. Це пояснюється зростанням конкуренції та появою великої кількості дешевих моделей початкового сегменту.

Цей графік показує, скільки тижнів потрібно жителям Індонезії та решті світу збирати кошти для купівлі планшета (зліва) та ультрабука (справа)

Однак здешевшання електроніки відбулося цього року не всюди: в Індії, наприклад, середня ціна виросла на 22% (планшетів – на 34,5%). Експерти пов’язують це з поширенням електронної комерції та появою на індійському ринку продукції Apple.

Найбільші зміни відбулися в Індонезії: у 2013 році її жителям для купівлі ультрабуку необхідно було збирати гроші впродовж 11 тижнів та близько 4 тижнів – для планшета. Цього року сума на придбання цих гаджетів знизилася на 47%, і тому на ультрабук індонезійці можуть назбирати за 5,9 тижнів. Планшети стали ще доступнішими для них – здешевшання склало 60%, і такий пристрій жителі цієї країни можуть придбати за 1,5 тижні роботи.