Роботи навчилися зривати листя салату

Розроблена науковцями система використовує технологію машинного бачення для точного визначення розташування латуку та його стовбура

Інженери подолали ще одне завдання, яке є легким для будь-якої людини, але надскладне для машин. Це збирання врожаїв, і дослідники Університету Кембриджа створили робота, який вміє зривати листя салату латук. Вони дуже ніжні, і машинам складно виконувати таку роботу.

Розроблена науковцями система використовує технологію машинного бачення для точного визначення розташування латуку та його стовбура. Якщо машина не бачить стовбур, вона за допомогою маніпулятора почне повертати рослину, поки не побачить. Після цього за допомогою роздрукованого на 3D-принтері патрубка робот присмоктує листя та зриває його, не пошкоджуючи сам латук.

Розробник Лука Шімера каже, що процес займає 27 секунд, і його можна масштабувати для інших рослин. Науковець говорить, що потрібна додаткова інженерна робота для поліпшення процесу зривання.

За прогнозами ООН, населення світу до 2050 року зросте до 10 млрд людей. Щоб їх прогодувати, необхідно, аби виробництво їжі зросло на 70%.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я