Роботи-трансформери стануть реальністю

Машини, що вміють трансформуватися без допомоги слюсарів з гайковими ключами, скоро можна буде побачити не лише на телеекранах, а й у небі. Таку техніку отримають американські військові, для яких аерокосмічна компанія BAE Systems почала роботу над літаком, що вміє розділятися на самостійні бойові одиниці, а потім – знову збиратися в єдине ціле. Свій концепт фірма показала на цьому відео:

Цей концептуальний літак під назвою «Трансформер» складається з трьох частин, які переміщуються скріпленими разом для економії палива та підвищення швидкості польоту. Однак у разі небезпеки або при виконанні завдання вони розділяються на різні модулі, які можуть виконувати окремі завдання. Наприклад, одні можуть працювати розвідниками, а головний блок – доставляти припаси. Після виконання місії модулі повторно з’єднуються в один літальний апарат і летять на домашню базу.

Трансформер – це не єдиний проект BAE Systems, який має такі ж властивості, як і кіношні трансформери. Іншим прототипом є Survivor – літак, який вміє загоювати свої пошкодження.

Для таких можливостей його фюзеляж під обшивкою має нанотрубки зі спеціальною клейкою рідиною. При пошкодженні у бою вони розриваються та під дією різних фізичних та аеродинамічних сил ремонтують ділянку.

Ще одним літаком із властивостями трансформерів стане звичайний транспортник, який оснастять тривимірним принтером. Завдяки цьому він зможе одразу в польоті друкувати потрібні йому літальні апарати для виконання різноманітних завдань.

Поки що проекти BAE Systems носять чисто теоретичний характер та представлені лише у вигляді концептів на відео. Спеціалісти компанії кажуть, що втілення таких проектів у металі можна очікувати до 2040 року.