Розробник Mario продає його піратську версію

Компанія Nintendo відома у світі як автор культової гри про водопровідників. Компанія ревно захищає одну зі своїх популярних іграшок – Mario – від піратів. Наприклад, кілька років тому вона відсудила в них $1,5 млн. Але при цьому Nintendo сама продає у своєму онлайн-магазині піратську версію Mario.

Такого висновку дійшли експерти порталу Eurogamer. Вони використали ігрову консоль Wii та трохи «покопалися» в її прошивці. Виявилося, що завантажена гра Super Mario Bros. має такі ж самі файли, як створена для емулятора iNES. Останній дозволяє грати у Mario на будь-якому ПК, ніби на легендарній приставці NES.

У Nintendo заперечують, що вони продають завантажений з інтернету зліпок гри. Але автор iNES Марат Файзуллін каже, що в такому разі були б якісь відмінності між файлами. Проте знайдений у Wii зліпок ідентичний тому, що створив він. Файзуллін каже, що версію Mario для iNES могла завантажити не сама Nintendo, а найнятий нею сторонній підрядник. Останній, можливо, не захотів робити зліпок з реального картриджа Mario для NES, а просто завантажив готовий з інтернету.