Середа, 29 Листопада, 2023

Робот-дворецький управлятиме в «розумному» будинку

Науковці створили соціального робота. Дослідники з Корнельського університету спільно з представниками компанії SK Telecom розробили прототип робота, який призначений для тактильного управління елементами розумного будинку, повідомляє N+1.

Робот на ім’я Vyo зовні нагадує настільну лампу з рухомою «головою», камерою і дисплеєм. Користувач може взаємодіяти з Vyo за допомогою екрана і пластикових фізичних іконок (творці називають їх «фіконками»), які позначають ту чи іншу систему або домашній прилад.

Наприклад, червона іконка у вигляді язиків полум’я управлятиме системою опалення в будинку. Якщо її покласти на підставку, то камера робота розпізнає її і включить опалення. Переміщаючи іконку по підставці, власник робота зможе регулювати температуру (або яскравість освітлення, якщо «фіконка» відповідає за управління лампами в будинку). Щоб вимкнути пристрій, треба прибрати іконку з підставки.

Якщо пристрій або система «розумного» будинку зламається, робот почне неспокійно «озиратися» на всі боки, щоб привернути увагу господаря.

Побачити, як працює робот-дворецький, можна на цьому відео:

Тетяна
Тетяна
В журналістику прийшла із банківської сфери. Захоплюється фотографією

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися