Субота, 20 Квітня, 2024

«Розумна» каблучка читатиме людям з поганим зором

Учені з Массачусетського технологічного інституту розробили пристрій під назвою FingerReader. Він даватиме змогу сліпим і людям, що погано бачать, можливість читати не тільки шрифт Брайля, а і звичайний текст, передає Mashable. Зроблено гаджет у вигляді каблучки. Він надівається на палець користувача, вбудована камера сканує текст під рукою і перетворює його на голос, який зачитує написане.

Пристрій має вбудоване ПЗ, що відслідковує рухи пальця, ідентифікує слова та оброблює інформацію. Наприклад, пристрій може подавати вібросигнал, коли читач відхиляється від рядка. Саме через надскладне програмне забезпечення розробка прототипу тривала цілих три роки, хоча «залізна» частина в ньому дуже проста. Так, корпус легко створюється на 3D-принтері.

Зараз FingerReader може читати документи, книги, журнали, газети, розпізнавати текст на моніторі ПК. Лише із сенсорними екранами поки є проблеми через те, що сенсор уловлює рухи пальців і переміщає текст.

Коли почнеться серійне виробництво – невідомо. Розробники ще планують поліпшити в ньому багато функцій. За оцінками експертів, на ринку США може знадобитися до 11 млн таких пристроїв, до того ж не тільки для сліпих, а і для людей з поганим зором.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися