П’ятниця, 19 Квітня, 2024

Роботи вирушили на футбольний чемпіонат

Уже цієї суботи (19 липня) фанати футболу зможуть знову дивитися за своєю улюбленою грою. Адже у Бразилії майже одразу після Кубку світу з футболу стартує RoboCup – футбольний чемпіонат серед роботів. Участь у цьогорічному змаганні візьмуть 45 команд, які представлять на полі механічних гравців розміром з трирічну дитину.

Роботи тренуються у лабораторії до ігор кубку RoboCup

Перші ігри кубку RoboCup у 2002 році нагадували ігри команд 5-літніх хлопчаків. Сьогодні ж це вже змагання 10-літніх, які демонструють базові атлетичні навички та стратегії. Організатори кажуть, що це не лише забавна гра, але й можливість навчити машини приймати швидкі рішення в динамічній обстановці та командній роботі. Ось як проходив кубок у 2013 році:

Сама гра на кубку триває лише 20 хвилин через обмеження ємності вбудованих у роботів батарей. У решті футбольні ігри машин проходять за звичайними правилами із суддею-людиною. Останній передає свої рішення у центральний комп’ютер, який «спілкується» з роботами.

Самі машини діють цілком автономно, і розробники кажуть, що закладені в них алгоритми можна буде використовувати для створення автономних дронів та автомобілів. На полі допускається присутність людини-асистента, який допомагає машинам підніматися після падіння, проте сучасні моделі вміють робити це самостійно, що лише додає грі видовищності.

До речі, якщо першим роботам було важко просто фіксувати рух м’яча та бити по ньому ногою, а нинішні грають, як першокласники, то вже за декілька десятиліть вони будуть змагатися з людьми. Експерти прогнозують, що машини досягнуть необхідного рівня майстерності до 2050 року і зможуть на полі обіграти переможців кубка FIFA 2050.

Графік матчів та іншу інформацію можна переглянути на офіційному порталі RoboCup.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися