«Розумні» хірургічні нитки стежитимуть за загоєнням ран

Нова розробка вчених з Університету Тафтса в перспективі має істотно спростити контроль процесу загоєння серйозних ран. Після різних експериментів фахівцям вдалося інтегрувати наносенсори і спеціальну електроніку в хірургічні нитки для зшивання тканин. Завдяки цьому шовний матеріал перетворився на діагностичний інструмент, який дозволяє відстежувати температуру тканин, рівень кислотності і глюкози, а також повідомляти про початок запальних процесів. Зазначені дані мають допомогти лікарям стежити за процесом загоєння.

smart_tread_stitch_01
Що цікаво, з подібними високотехнологічними швами пацієнтам навіть не доведеться постійно приходити на прийом до лікаря. Усі необхідні дані можуть автоматично передаватися по бездротових каналах на мобільний пристрій пацієнта, а потім надсилатися лікарям. Таким чином, лікар може відстежувати процес одужання в режимі реального часу.

Передбачається, що нова розробка може застосовуватися не тільки в шовному матеріалі. У перспективі подібні нитки можуть бути вбудовані в різного роду імплантати. Однак станеться це не скоро. На даний час новий матеріал було випробувано лише на щурах.

Джерело: ubergizmo.com