П’ятниця, 19 Липня, 2024

Популярність TikTok блокує збільшення виробництва боєприпасів у Норвегії

Один із найбільших у Європі виробників боєприпасів зіткнувся з перешкодою на шляху до запланованого розширення свого найбільшого заводу. Причиною стали відео TikTok, популярність яких призводить до споживання серверами TikTok всієї вільної електроенергії в цьому районі.

Компанія Nammo, якою спільно володіє уряд Норвегії та контрольована державою оборонна компанія Фінляндії, повідомили, що для її заводу Raufoss у центральній Норвегії немає надлишку енергії, оскільки центр обробки даних вважає платформу TikTok своїм основним клієнтом.

«Ми стурбовані, оскільки бачимо, що нашому майбутньому зростанню заважає зберігання відео котів», — сказав виданню Financial Times виконавчий директор Nammo Мортен Брандтзег.

Попит на боєприпаси зріс завдяки війні в Україні, яка використовує близько 6000 снарядів на день — що еквівалентно річним замовленням невеликої європейської країни — і хотіла б випустити 65 000, якби могла, за словами Наммо.

Брандтзег сказав, що попит на артилерійські снаряди більш ніж у 15 разів перевищує норму. За словами виконавчого директора Nammo, європейській промисловості боєприпасів потрібно інвестувати 2 мільярди євро в нові заводи, щоб не відставати від попиту з боку України, не кажучи вже про інші європейські країни. «Ми бачимо надзвичайний попит на нашу продукцію, якого ми ніколи раніше не бачили в нашій історії», — сказав він.

TikTok будує три центри обробки даних цього року з можливістю додавання ще двох до 2025 року в Хамарі, за 25 км на схід від Рауфосса, повідомив цього місяця норвезький постачальник центрів обробки даних Green Mountain.

На запитання, чи випадково китайська компанія зупиняє розширення оборонної компанії, Брандтзег відповів: «Я не виключаю, що це не випадково, що ця діяльність близька до оборонної компанії. Я не можу цього виключити».

TikTok відмовився від коментарів. Elvia, місцева енергетична компанія, підтвердила, що електрична мережа не мала вільної потужності після того, як пообіцяла її центру обробки даних, оскільки вона розподіляє її за принципом «перший прийшов, перший обслужений».

«Якщо Nammo замовляє потужність, залежно від того, скільки їй потрібно, потрібен час, перш ніж з’явиться доступна потужність, оскільки мережа передачі потребує зміцнення», — сказали у Elvia.

Експерти кажуть, що боротьба за те, які компанії та тип промисловості отримають пріоритетний доступ до електромереж, швидше за все, посилиться по всій Європі. Центри обробки даних процвітали в скандинавських країнах завдяки колись великій кількості дешевої електроенергії, а також холоднішому клімату, який знижує витрати на охолодження.

Але перехід на чисту енергію також спонукає компанії з виробництва акумуляторів і сталеливарної промисловості стікатися в скандинавські країни, викликаючи конкуренцію за доступ до електроенергії.

«Це буде велика боротьба, — сказав один промисловець із північної Швеції, де назріває такий конфлікт. – Чи хочемо ми зеленої сталі чи центрів обробки даних для Facebook?»

Брандтзег сказав, що уряди повинні визначити пріоритети щодо того, які галузі можуть отримати особливий доступ до енергії. «Для Європи це серйозне занепокоєння для промисловості: критична промисловість повинна мати доступ до енергії», — попередив він. «Я не думаю, що це одноразово, я думаю, що це тенденція на майбутнє.»

Пер-Гуннар Свеен, голова комітету з розвитку бізнесу в раді графства Іннландет, де базується Nammo, сказав: «У цьому особливому питанні ми працюватимемо над забезпеченням поставок, необхідних Nammo для просування своїх планів і можливості розширити свою фабрику. У національних інтересах забезпечити їм можливість розвитку».

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися