Понеділок, 11 Грудня, 2023

Samsung хоче вбудувати камеру прямо в екран смартфона

Компанія Vivo на виставці CES 2018 продемонструвала головну технологічну новинку – датчик відбитків, вбудований у дисплей. Інженери Samsung планують піти далі та інтегрувати в екран також камеру.

Поки що рішення південнокорейського гіганта є виключно ідеєю, яку оформили у вигляді патенту. У патенті Samsung сказано, що камера і датчики освітленості та наближення будуть розташовані в спеціальному отворі в екрані, на який виводитиметься зображення. Інтеграція камери в дисплей дозволить позбавитися спеціальних виступів у верхній частині смартфона та зробити верхню рамку тоншою.камеру

Перший у світі смартфон зi сканером відбитків пальців у дисплеї працює швидко та просто, зчитуючи малюнок шкіри пальця через проміжок між пікселями екрана. Сканер у телефоні побудований за технологією CMOS та має товщину 0,7 мм.

Сенсор виготовляє Synaptics, яка заявляє, що швидкість її рішення вдвічі більша за систему розпізнавання обличчя, таку як Apple Face ID. Час спрацьовування сенсора досить великий – 0,6-0,7 секунди, зате точність розпізнавання вища за будь-які похвали – лише 1 помилка на 50 тис. спроб.

Виробники вже тривалий час намагаються вбудувати датчик відбитків у дисплей. Наявні технології, коли він представлений у вигляді окремого елемента, не дозволяють втілити дизайн смартфона з екраном, що повністю займає передню панель. Ті виробники, які випускають подібні апарати, змушені переносити датчик в інше місце, найчастіше на задню кришку. Окрім цього, Apple вибрала інший шлях, позбавившись від датчика відбитка взагалі та замінивши його технологією візуального розпізнавання обличчя.

Хоча марка Vivo не буде першою, про яку згадується в дискусіях про смартфони, цей виробник є одним з найбільших у світі. За даними IDC, у першому кварталі 2017 року цей вендор був п’ятим за обсягом. У другому кварталі бренд перемістився на шосту позицію. Однак при цьому Vivo є дочкою компанії BBK Electronics, якій належить також виробник Oppo та суббренд OnePlus.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися