Найрозумніший штучний інтелект має IQ на рівні 47 балів

До звичайної середньої людини ще дуже далеко - середній результат для 18-річного підлітка складає IQ 97

Як ви вважаєте, наскільки розумні боти в месенджерах, різноманітних сервісах та службах? Адже розробники кажуть, що ці програми побудовані на основі штучного інтелекту. Якщо є інтелект, його можна оцінити по тестам IQ.

IQ

Саме так вчинили дослідники з Кремнієвої долини Фенг Лю, Йонг Ши та Йін Лю. Вони взяли три найбільш поширених голосових помічника побудованих на основі штучного інтелекту та провели серію стандартних тестів на визначення IQ. На опитування систем штучного інтелекту та обробку результатів знадобилося багато часу, тому хоча висновки представили нещодавно, вони відображають стан речей на 2016 рік.

Виявилося, що навіть найрозвиненіший штучний інтелект, який розробили фахівці Google, має IQ на рівні 47,28 пунктів. Це дещо нижче, ніж у 6-річної дитини, яка у середньому набирає 55,5 пунктів. Друге місце посів штучний інтелект від китайського пошукового гіганта Baidu — 32,92 бали. Дуже близько до нього Bing від Microsoft — 31,98. А ось Siri від Apple замикає список з інтелектом на рівні 23,9 балів.

Втім, порівняно з 2014 роком, коли проводилося попереднє аналогічне дослідження, штучний інтелект має суттєвий прогрес. Тоді тестували тільки системи від Google і Microsoft, і вони набрали відповідно 26,5 і 13,5 балів.

Що стосується питання коли програми стануть розумнішими за людей, відповідь буде: не скоро. До звичайної середньої людини ще дуже далеко – середній результат для 18-річного підлітка складає IQ 97.

Популярні записи:

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я