Понеділок, 11 Грудня, 2023

Samsung на деталях для iPhone X заробить більше, ніж на власних Galaxy S8

Журналісти Wall Street Journal підрахували, що Samsung отримує більше грошей за постачання компонентів для iPhone X, ніж від продажів власних флагманських смартфонів Galaxy S8 та Galaxy S8+. Поставки деталей перевищать прибуток від продажів власних мобільників до середини 2019 року.

iPhone X

Експерти пояснюють ситуацію тим, що Samsung поставляє Apple дорогі OLED-екрани для iPhone X. Крім цього, «яблучна» корпорація отримує від південнокорейського партнера акумуляторні батареї, конденсатори і NAND-чіпи. Усе це дозволяє Samsung заробляти на кожному проданому iPhone X $110. Для порівняння, загальна вартість компонентів топової версії цього смартфона ціною $1149 складає $412,75.

Аналітики вважають, що до літа 2019 року загальносвітові продажі iPhone X досягнуть позначки в 130 млн штук. Саме це і принесе Samsung $14,3 млрд прибутку.

До середини 2019 року, за розрахунками експертів, сам Samsung продасть близько 50 млн Galaxy S8 і Galaxy S8+. Прибуток з кожного смартфона становить $202. Це дає сукупні $10,1 млрд, що більш ніж на $4 млрд нижче, ніж доходи Samsung від iPhone X.

Співпраця двох гігантів почалася в кінці минулого десятиліття, коли Apple замовила у Samsung флеш-пам’ять для iPod. Близькі стосунки корпорацій проходять паралельно з їхньою ворожнечею, яка почалася у 2011 року. Тоді Apple звинуватила конкурента в копіюванні дизайну її першого iPhone і незаконному використанні технологій. Південнокорейська компанія відповіла зустрічними позовами за порушення патентів на мобільні технології.

Улітку 2017 року деякі корейські видання повідомили, що Apple не проти знизити свою залежність від Samsung. Для цього корпорація нібито планує інвестувати понад $2 млрд в компанію LG Display. Це допомогло б виробнику iPhone X отримати ексклюзивні права на вироблені LG Display OLED-екрани. Однак офіційних підтверджень таких намірів немає.

До речі, Apple за $35 пропонує вирішити проблему, яку сама створила: одночасну музику із заряджанням. Компанії знадобилося близько року, щоб зрозуміти: аудіороз’єм 3,5 мм у телефоні дуже корисний.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися