Середа, 29 Травня, 2024

Samsung перерахує гігабайти на вашому смартфоні: One UI 6 рахуватиме дисковий простір по-новому

Після оновлення на прошивку One UI 6 ваш смартфон може почати показувати, що в нього зменшився обсяг внутрішнього накопичувача. Починаючи з цієї прошивки Samsung рахує гігабайти по-новому. Принцип обрахунку схожий на той, що використовується для HDD, SSD, USB-флешок і карток microSD: ці накопичувачі завжди показують менший дисковий простір, ніж на них написано.

Починаючи з One UI 6.0, смартфони та пристрої Galaxy відображатимуть обсяг пам’яті на основі десятичної системи зчислення, а не двійкової системи, яка використовувалася раніше.

Причиною для переходу на нову систему зчислення є суперечка, яка виникла на початку 2023 року. Начебто, що прошивка смартфона Galaxy S23 на базі Android 13 займає 60 ГБ місця на диску. Тобто модель телефону на 128 ГБ пропонуватиме «з коробки» лише половину накопичувача. Враховуючи, що Samsung прибрала зі своїх флагманів слот для картки пам’яті microSD, це означало проблеми із розміщенням користувацьких файлів та додатків.

Однак пізніше з’явилося повідомлення, що насправді ОС займає менше місця. Менша цифра відображалася, якщо дисковий простір рахувати не в двійковій системі обчислення, а в десятичній.

Тим не менш, багато споживачів були збентежені цим і вважали, що програмне забезпечення One UI від Samsung займає вдвічі більше місця для зберігання в порівнянні з іншими брендами. Таким чином, Samsung вирішив змінити розрахунок ємності накопичувача на десятичну систему.

В двійковій системі 1 ГБ (гігабайт) вираховується у байтах як 1024 x 1024 x 1024 = 1073741824 байтів. Щоб відрізняти двійковий гігабайт його називають гібібайтом (ГіБ).

Тепер One UI 6 обчислюватиме 1 ГБ (гігабайт) як 1000x1000x1000 байт, що в добутку означає 1000000000. Тобто зникли приблизно 0,073 ГБ.

Оскільки на кожен гігабайт дискового простору існує 73 МБ різниці в двійковій та десятичній системах зчислення, накопичувачі на десятки і сотні гігабайтів спостерігатимуть значну різницю в цифрах. Наприклад, для версії телефону Samsung на 256 ГБ раніше розділ System відображався як папка понад 30 ГБ, але з переходом на двійкову систему зчислення вона відображатиметься як папка 17,56 ГБ.

З цією зміною в методі розрахунку розміру дискового простору всі пристрої Galaxy під керуванням Android 14 і One UI 6 відображатимуть дещо менший розмір файлів, ніж смартфони з One UI 5.

Додаток «Мої файли» також використовуватиме десятичну систему для обчислення обсягу пам’яті та розміру файлу, починаючи з One UI 6.0. Однак деякі програми можуть використовувати двійкову систему для обчислення розміру файлу та об’єму пам’яті, тому цифри в цих програмах можуть відрізнятися від One UI 6.0 і програми Samsung My Files.

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися