Технології в шкільних класах

Сотні тисяч дітей знову сядуть за парти, де їх будуть навчати майже так само, як колись їхніх батьків та дідусів із бабусями. Однак технології поступово вносять свої зміни. З різноманітними гаджетами та повсюдним зв’язком дітлахам стає не тільки легше та зручніше навчатися, вони також завдяки хай-теку стають ще розумнішими. Різні школи та університети обирають свої способи впроваджувати технології в навчальний процес. Ось декілька найбільш інноваційних прикладів цього.

Уроки навпаки

Використання в навчальному процесі сучасних технологій дозволяє дати дітям більше знань, ніж вони можуть отримати за традиційними методиками. Це підтвердила вчителька приватної середньої школи Буллінс у місті Потомак (США) Стейсі Рошан. Одно разу вона зустрілась із небажанням дітлахів вивчати шкільний курс математики.

Викладачка побачила, що за три роки своєї роботи в цьому навчальному закладі діти по закінченні лекційного уроку часто мали більше питань, аніж відповідей. Тому щоб дітлахи змогли отримати знання, вона скористалася утилітою Camtasia Studio – це програма для запису відео з екрана та його редагування. Отримані матеріали Рошан потім завантажила до iTunes і призначила їхній перегляд у вигляді домашнього завдання.

«Їм потрібно було набагато більше часу, щоб розібратися у складних моментах після лекцій, – розповіла вона в інтерв’ю виданню USNews. – Тому ми поставили весь навчальний процес навпаки. Замість лекцій у класі я їх проводжу тоді, коли школярі вдома. А в аудиторії ми разом працюємо над проблемами».

Стейсі Рошан (зліва) вирішує на уроках практичні проблеми з учнями, а нову теорію школярі слухають удома

Такий підхід Рошан одразу дав свої плоди. Якщо попередні випуски, які навчались за традиційними програмами, на екзамені показали середній бал у 3,59, то її методика підняла цей результат до 4,11. При цьому третина тих, хто вчився за відеолекціями, змогли здати його на п’ять. Порівняно з минулими роками кількість таких учнів збільшилася на 10%.

Інтерактивне навчання

Одна з переваг сучасних технологій – інтерактивність, яку не може забезпечити звична шкільна дошка та паперовий підручник. Багато шкіл та університетів надають учням набір програм для навчання, з яким вони можуть вивчати знання в новій візуальній формі.

У школах планшети використовуються для перетворення освітнього процесу на гру. Наприклад, у США розробкою таких утиліт займається компанія Amplify, а в Європі – фірма InfoMentor. Один з подібних уроків – пошук відповіді на питання «хто вбив Едгара Алана По?». Щоб правильно відповісти на нього, учні мають пройти різноманітні квести. Наприклад, вирішити задачу з математики або виконати мовний тест, щоб отримати чергову підказку. З планшетами учням також простіше розуміти складні фізичні та хімічні процеси, перебіг яких можна показати у вигляді наочного відео.

Школи та університети впроваджують планшети як інструмент для навчання

Перевагою такого підходу є те, що вчитель відходить від принципу масового викладання перед шкільною дошкою та переходить до індивідуальних тренувань. Кожен учень працює самостійно, а якщо у нього виникають проблеми – він може звернутися до старшого.

Університети також розгортають планшети для того, щоб студенти могли майже в будь-який час обговорити важливі для них питання. Подібних закладів у світі вже досить багато, серед них – Університет Сіднея, Університет Південного Іллінойсу, Університет «Сетон Холл», Університет Ковентрі, Університет Лонг-Айленду та інші.

«Розумні» дошки

Ще один спосіб додати інтерактивності в освітній процес надають «розумні» дошки. Від звичайних вони відрізняються тим, що за допомогою проектора на них можна виводити додаткове зображення та анімації поряд з написами.

Подібна технологія сьогодні є в багатьох навчальних закладах, наприклад, у Тернопільській українській гімназії імені Івана Франка. У ній інтерактивна дошка допомагає школярам гризти граніт науки ще з 2011 року.

Учні тернопільської школи гризуть граніт науки за допомогою інтерактивної дошки

«Коли вчитель нам пояснював тему, це були сухі малюнки на дошці. Усі просто вчили, – розповів учень 10-го класу в інтерв’ю виданню «За Збручем». – А коли вчитель показує зображення, документальне підтвердження, що це так, – справді, стало набагато цікавіше приходити у цей кабінет.

Учителі школи кажуть, що з таким гаджетом вони можуть додати родзинку в навчальний процес та зацікавити учнів для кращого сприйняття навчального матеріалу. Адже заняття з подібною дошкою нагадують діалог, у якому беруть участь усі учні в класі.

Тривимірне навчання

Якщо до плоских картинок в електронних підручниках додати додатковий вимір та зробити їх тривимірними, успішність учнів підвищиться на 17%. У цьому переконалися в англійській школі Еббі для дівчат, де впровадили замість звичайних проекторів їхні модифікації. Вони здатні показувати стереоскопічне відео, а учні при цьому мають одягати сумісні окуляри, щоб дивитися створені спеціально під 3D-навчання матеріали.

Школярки в Еббі дивляться черговий урок у тривимірному форматі

Окрім підвищення продуктивності школярів, вони також охочіше відвідують такі заняття, де їм показують тривимірні фільми. На подібних уроках матеріал уважно слухають 92% присутніх учнів, тоді як на звичайних уроках показник уваги дітей до нових знань не перевищує 46%. Особливо успішними стали уроки біології, на яких малеча змогла роздивитися будову живих організмів не на схематичних малюнках, а на точних просторових копіях.

Перехід на цифрові книги

Політехнічний університет Флориди нещодавно прославився на весь світ своєю новою бібліотекою з красивою архітектурою у якій немає головного – книг. Якщо бути точним, то в ній немає паперових книг, адже їм на заміну прийшли електронні.

Бібліотека Політехнічного університету Флориди

Увесь книжковий фонд підручників та наукової літератури, яких налічувалося понад 135 тисяч, замінили цифровими версіями. Доступ до них можна отримати з «читалки», планшета або ноутбука. При цьому в бібліотеці є принтери, і за потреби матеріали можна роздрукувати.

Хоча студентам доступ до цифрових книг безоплатний, самі книги розповсюджуються платно. За них платить університет, який загалом на свою цифрову бібліотеку виділив бюджет у розмірі $60 тис. Студент просто обирає на своєму гаджеті через спеціальний інтерфейс потрібний екземпляр, і навчальний заклад його купує.

До речі, досвід флоридського політехнічного університету не є унікальним: за схожим принципом організовані бібліотека в NASA та медична бібліотека в Університеті Центральної Флориди в Орландо.

Фото: thedailyriff.com, businessinsider.com, guim.co.uk, zz.te.ua, tabtimes.com

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я