Середа, 29 Травня, 2024

Samsung змушує Apple переплачувати за дисплеї для iPhone 8

Уже 12 вересня світ побачить ювілейний смартфон Apple. За наявною інформацією, iPhone 8 стане першим гаджетом, у якому компанія перейде від дисплеїв LCD на технологію OLED. За даними аналітиків KGI Securities, постачальником таких матриць буде Samsung, яка хоче скористатися своїм монопольним становищем та отримати за екрани значні суми грошей.

iPhone 8

Аналітик KGI Securities Мінг Чі Куо оцінює, що для нинішніх телефонів Apple за встановлені в них LCD-дисплеї платить приблизно $45-$55. Однак за OLED-екрани для iPhone 8 у Samsung вимагають від $120 до $130. Це може бути ще однією причиною, чому ціна майбутнього телефона становитиме близько $1000.

Існує декілька причин, чому Apple погодиться на такі умови. По-перше, компанії дуже потрібні екрани OLED. Адже технологія дозволяє робити відмінні від прямокутних дисплеї. За попередньою інформацією, екран телефона займатиме майже всю фронтальну панель та огинатиме динамік з камерою.

Друга причина обов’язкового переходу на OLED – точніший контроль за енергоспоживанням. У LCD-екранів енергоспоживання не залежить від відображуваного контенту, на нього впливає лише рівень яскравості. В OLED енергоспоживання тим менше, чим більше пікселів вимкнуті – на екрані це виглядає чорним кольором.

Технологія OLED вже давно не є новою – її роками використовують багато вендорів. Однак Apple потрапила в залежність від популярності своїх девайсів: кожного року вона продає 200 млн iPhone. Наявні сьогодні постачальники не в змозі впоратися з таким обсягом.

Єдиним вендором, який здатний задовольнити гігантські запити Apple, є Samsung. Такий вендор, як LG, який також виготовляє OLED-екрани, почне масовий випуск сучасних екранів у потрібному обсязі не раніше 2019 року.

Один з виконавчих директорів тайванського виробника Foxconn – компанії, яка займається збиранням смартфонів для Apple, – Луо Жонгшенг, розповів, що складний контур дисплея iPhone 8 вимагає додаткових стадій конвеєра. Це означає, що знизиться швидкість випуску, збільшиться кількість браку, а отже, зросте ціна гаджета.

«Рівень випуску працездатних панелей OLED зараз складає лише 60%, – розповів експерт. – Розрізання екрана за спеціальним шаблоном виглядає дуже складно. Тому ціна не буде низькою. Я припускаю, що iPhone 8 буде недешевим».

Сам дисплей матиме діагональ у 5,8 дюйма та виготовлятиметься за технологією OLED. Щільність точок буде на рівні 521 PPI з роздільною здатністю 1125?2436.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися