Секрет миттєвих розпродажів смартфонів: Xiaomi попалась на обмані та вибачилася

Виробникам хочеться показати, що їхні смартфони дуже затребувані та розлітаються як гарячі пиріжки. Популярний спосіб для цього – відзвітувати про те, що першу партію миттєво розкупили. Нещодавно Xiaomi попалась на обмані під час одного з таких розпродажів. Виявилося, що для позитивного образу від розпродажу вендор мухлював.

Xiaomi довелося вибачатися за акцію з продажу телефонів Xiaomi Mi 8 Lite та Xiaomi Mi A2 у Великобританії, яка пройшла 8 листопада. Вендор запропонував ці апарати за ?1.

Смартфони майже миттєво розкупили, але, як виявили менш щасливі користувачі, у них навіть не було шансу отримати гаджет за такою цікавою ціною. Розпродана партія, про яку потім звітували у Xaomi, нараховувала лише по три телефони за такою ціною. Згодом вендор додав ще по два апарати. Загалом за ?1 було доступно лише 10 смартфонів.

Роздратовані користувачі, яким не вистачило смартфона, почали висловлювати свою думку на Twitter. Один фан також дослідив програмний код веб-сайту, де відбувалися продажі. Виявилося, що сторінка була запрограмована показувати сповіщення «Немає на складі» відразу після натиснення кнопки «Купити».

Користувачі подали скаргу у відповідне управління з реклами у Великобританії. Маркетинговий директор Xiaomi у Великобританії Вілкін Лі сказав, що смартфони отримають випадкові люди. Хоча за умовами акції це повинні були бути ті, хто першим натиснув кнопку «Купити».

Це змусило британське представництво Xiaomi офіційно вибачитися. «Компанія не уявляла, що публіка асоціює цей термін з дуже обмеженим типом угод, які Xiaomi проводила в минулому по всій планеті, – розповіли представники компанії. – При цьому було понад 10 пристроїв доступно».