Що таке USB-презерватив і кому його варто купувати?

USB-презервативи — це прості пристрої, які можна легко носити в кишені або рюкзаку.

Невдале підключення до порту USB може інфікувати ваш гаджет, призвести до витоку приватних даних та втрати грошей з банківських рахунків. Хоча така загроза на практиці мало поширена, але ФБР нещодавно випустило попередження про неї. У будь-якому разі, ваші девайси та дані зможе убезпечити так званий USB-презерватив.

Особливість USB полягає в тому, що він виконує постійну комунікацію між двома підключеними девайсами. При цьому така комунікація відбувається на низькому апаратному рівні, що відкриває шлях до надзвичайно небезпечних атак. Наприклад, USB-флешка може прикинутися клавіатурою та збирати всі натиснення клавіш, передаючи їх зловмиснику.

USB-презерватив захищає ваш пристрій від небажаних способів пересилання даних. За своєю конструкцією це дуже простий девайс: це USB-кабель чи USB-адаптер, в якому немає ліній даних. Таким чином, при підключенні до зловмисного порту USB, останній не зможе інфікувати підключений девайс, але зможе заряджати його. Презерватив USB – працює як захисний бар’єр між вашим пристроєм і незнайомим USB-портом для зарядки.

Як працює презерватив USB

USB-презервативи — це прості пристрої, які можна легко носити в кишені або рюкзаку.

Усі USB-кабелі, незалежно від їх типу, складаються із набору спеціалізованих пар дротів. Деякі з цих пар спеціалізуються на передачі електроенергії, інші призначені для передачі даних.

У USB-презервативах відсутні лінії передачі даних. Коли ви використовуєте USB-презерватив, підключаються лише пари дротів, які відповідають за передачу електроенергії.

Оскільки між вашим пристроєм і загальнодоступним USB-портом для заряджання відсутні контакти для передачі даних, що призводить до відсутності передачі даних.

Отже, скомпрометований зарядний порт не може отримати доступ до вашого телефону для викрадення даних або встановлення шкідливої програми.

Однак пам’ятайте, що усі сучасні можливості USB, включаючи швидку зарядку, потребують обміну даними між зарядним портом USB та кінцевим пристроєм. Тому швидка зарядка не працюватиме, якщо ви використовуєте USB-презерватив. Це пояснюється тим, що швидке заряджання зазвичай ґрунтується на комбінації протоколів узгодження живлення, для чого потрібно налагодити обмін даними між портом заряджання та підключеним пристроєм.

Коли ви підключаєте USB-презерватив, який блокує контакти для передачі даних, це порушує зв’язок, необхідний для швидкої зарядки. В результаті процес зарядки повертається до стандартного режиму зарядки.

Кому потрібен USB-презерватив

Атаки з використанням інфікованих портів USB сьогодні мало поширені. Але є люди, яким варто користуватися USB-презервативом, щоб безпечно заряджати свої девайси в публічних місцях.

Серед таких людей – журналісти, політики, громадські діячі та інші відомі особи. Таких людей зазвичай хакають цілеспрямовано, для чого іноді проводять спеціальні операції по зараженню їхніх девайсів.

Також USB-презерватив стане в нагоді тим, хто дуже часто заряджається від публічних портів USB. Використання цього аксесуару знизить ймовірність стати випадковою жертвою такої атаки.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я