Фотокамера Paragraphica не має об’єктива – вона вигадує фотографії

Але навіщо комусь робити камеру зі штучним інтелектом, яка не фотографує, а вигадує знімок? Карманн каже, що це «забезпечує глибше розуміння суті моменту через перспективу інших інтелектів»

Бйорн Карманн, дизайнер із Нідерландів, створив камеру зі штучним інтелектом, яка не робить фотографії, а вигадує їх. Тому в цієї камери немає об’єктива. Проєкт називається Paragraphica, і, згідно з його вебсайтом, він пропонує спосіб відчути світ навколо нас, не обмежуючи нас лише візуальним сприйняттям.

Paragraphica, замість того, щоб покладатися на об’єктив і фіксувати навколишній світ, використовує дані про місцезнаходження, а потім генерує фотографію за допомогою вбудованого штучного інтелекту.

Камера оснащена трьома фізичними циферблатами, які дозволяють користувачеві контролювати дані та параметри штучного інтелекту. Це допомагає вплинути на загальний вигляд фотографії. Бот відображає опис у режимі реального часу на екрані, який дозволяє визначити, яку сцену він «зніматиме».

Наприклад, на одній із фотографій, представлених на вебсайті Paragraphica, цитується «полуденне фото, зроблене на Cliffordstraat, Амстердам. Погода мінлива хмарність, 18 градусів. Дата середа, 24 травня 2023 року. Поруч паркінг і студія йоги». Потім ця інформація передається через штучний інтелект, який генерує фотографію місцевості.

Бйорн Карманн також опублікував у Twitter, як різні циферблати керують окремими параметрами, а потім робить фотографію місця, порівнюючи його з тим, що бачить сам.

Але навіщо комусь робити камеру зі штучним інтелектом, яка не фотографує, а вигадує знімок? Карманн каже, що це «забезпечує глибше розуміння суті моменту через перспективу інших інтелектів». Оскільки штучний інтелект продовжує розвиватися, він каже, що для нас важливо зрозуміти, як штучний інтелект може бачити наш світ, і Paragraphica це певним чином робить.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я