Середа, 6 Грудня, 2023

Щоб “піймати” сигнал 5G у космосі потрібен супутник площею як трикімнатна квартира

Інженер Vodafone на ім’я Хосе Гевара увійшов в історію, ставши першою людиною, яка прийняла космічний голосовий дзвінок через інтернет 5G. Цим дзвінком Vodafone успішно завершила тестування космічних дзвінків разом із розробником і виробником супутників AST SpaceMobile. Сьогодні деякі смартфони уже пропонують супутниковий зв’язок, але лише у вигляді SMS, без підтримки голосової комунікації.

Гевара, який знаходиться в Іспанії, прийняв дзвінок з Гаваїв і використав для цього звичайний смартфон Samsung Galaxy S22, такий же, який може придбати кожен. Виклик був здійснений через тестовий супутник BlueWalker 3 (на фото вище) компанії AST SpaceMobile. За даними Vodafone, це найбільший комерційний комунікаційний масив, розгорнутий на низькій навколоземній орбіті.

BlueWalker 3 має масивну антенну решітку, яка простягається на 64 квадратних метри (площа деяких трикімнатних квартир в українських багатоповерхівках менша), найбільшу з тих, що коли-небудь розгорталися на орбіті Землі. Як тільки він розгорнув свою антену, супутник став одним із найяскравіших об’єктів на нічному небі.

Паралельно AST Space Mobile також протестувала мобільний інтернет через ту ж інфраструктуру та, очевидно, побила свій попередній рекорд. Цього разу дослідники досягли швидкості завантаження майже 14 Мбіт/с, а у Vodafone додали, що ця нова технологія має потенціал забезпечити мобільний інтернет навіть у найвіддаленіших регіонах планети.

Коментуючи цю новину, Маргеріта Делла Валле, виконавчий директор Vodafone Group, сказала, що компанія хоче «усунути розрив у використанні мобільного зв’язку» для мільйонів людей у Європі та Африці.

Це випробування знаменує собою віху в меті AST SpaceMobile щодо запуску п’яти комерційних супутників BlueBird, запланованого на 1 квартал 2024 року. Використовуючи супутники на низькій навколоземній орбіті для цього типу з’єднання, телекомунікаційна компанія сподівається надати мобільний зв’язок – як голосовий, так і мобільний інтернет – у певні місця. де фізична телекомунікаційна інфраструктура не була закладена або є складною/дорогою через ландшафт.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися