Неділя, 26 Травня, 2024

Влада США більше не контролює інтернет

icann

У перший день жовтня цього року закінчився термін дії контракту корпорації з управління доменними іменами та IP-адресами (ICANN) з Національною адміністрацією телекомунікацій та інтернету Департаменту торгівлі США. За умовами цієї угоди, адресний простір інтернету фактично контролювала влада США, оскільки вона мала право вето. Тепер контроль над інфраструктурою глобальної мережі переходить до світової спільноти.

До цього структура управління інтернетом складалася з декількох рівнів. Угорі – Національна адміністрація телекомунікацій та інформації (NTIA, США), яка визначає умови контракту на виконання функцій «Адміністрації адресного простору інтернету» (Internet Assigned Numbers Authority, IANA). Остання відповідає за простір IP-адрес, домени верхнього рівня, а також використовувані протоколи інтернету. Традиційно цей контракт отримує ICANN.

ICANN планує створити компанію, яка оброблятиме запити на зміни імен і доменних адрес, а також перевірятиме їх на відповідність правилам. До неї увійдуть представники всіх зацікавлених сторін з різних країн світу. ICANN продовжить роботу за напрямом DNS (система доменних імен), а за розподіл IP-адрес відповідатимуть регіональні реєстратури (їх п’ять).

Перевести управління адресами в приватний сектор ICANN планувала вже кілька років після виступів Едварда Сноудена у 2013 році. Він розповів світу про програми стеження в інтернеті, які виконували агенції США. Це викликало занепокоєння в міжнародної спільноти і змусило задуматися про глобальний підхід до управління Всесвітньою мережею.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися