Неділя, 16 Червня, 2024

Шість неочікуваних джерел відновлюваної енергії

green-energy

Людство потребує все більше енергії, адже навіть ваш смартфон споживає стільки ж електрики, як холодильник, а кількість телефонів зростає. Технологічним гігантам, таким як Apple чи Microsoft, вже не вистачає існуючих потужностей електростанцій, і вони самі перетворюються на енергогенеруючі станції. Поки що вони для вироблення енергії використовують традиційні технології – вітряки, фотопанелі. Але вчені пропонують багато альтернативних джерел.

Підземна рідка магма

В Ісландії розвивається один з найбільш амбітних проектів відновлюваної енергії Iceland Deep Drilling Project. Тут хочуть добувати геотермальну енергію незвичним способом – з рідкої магми, що знаходиться під земною корою. Її температура сягає 1000 градусів Цельсія, тому в такий спосіб можна отримати вдесятеро більше енергії, ніж при існуючих геотермальних технологіях.

Енергія вітру з дерев

Кожен спостерігав, як дерева хитаються на сильному вітрі. Вібрацію стовбуру при цьому можна трансформувати в електрику за допомогою п’єзоелектричних перетворювачів. Кількість енергії від одного дерева невелика – близько двох вольт. Але якщо перетворити звичайний ліс на електростанцію, тоді можна отримувати велику потужність.

Батарейки з бруду

3-dirt-battery

Вчені з Гарварду створили батарейку, основним елементом якої є бруд. Всередині нього живуть бактерії, які виділяють енергію. Автори кажуть, що такі мікробактеріальні паливні комірки можуть бути дешевим джерелом енергії та стати в нагоді в регіонах з поганим енергопостачанням. Адже конструкція такої батареї дуже проста – це багатолітрове відро, наповнене солоною водою. В неї занурені катод з анодом, а також розчинені бруд та доданий пісок. Останній виступає в ролі бар’єра для іонів солоної води.

Шведське сміття

Шведські дослідники знайшли спосіб перетворювати сміття на енергію. В цій країні щороку майже половина всіх відходів із загальної кількості 4,4 млн тон стає паливом для вироблення електрики. Процес настільки ефективний, що країна імпортує щороку 800 тис. тон сміття з сусідніх держав, щоб побудовані 32 заводи, які перетворюють відходи на енергію, працювали на повну потужність.

«Живі» цеглини

5-living-bricks

Стіни будинків в майбутньому також можуть стати джерелом енергії, якщо використати спеціальні цеглини. В них всередині живуть бактерії, які перетворюють сонячне світло, дощову воду та повітря на електрику. Це щось схоже на батарейку з бруду, яку вигадали у Гарварді. Прототипи «живих» цеглин генерують достатньо, щоб живити світлодіодну лампу.

Кінечтичні вулиці Лас-Вегасу

6-solar-streetlights

Кожного року по доріжкам Лас-Вегасу проходять мільйони людей, і цим вони генерують електрику. Стартап EnGoPLANET встановив на вулицях міста спеціальні вуличні ліхтарі, які живляться від енергії кроків.

За матеріалами: Engadget

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися