Штучний інтелект збив досвідченого льотчика в повітряному бою

jet fighter

Роботи продовжують доводити, що вони кращі за людину навіть у складних завданнях, таких як пілотування винищувача. Система управління бойовими безпілотниками, яку створили розробники Лабораторії ВВС США, повністю розгромила досвідченого пілота. У проведених сутичках льотчик не тільки не зміг вразити комп’ютер, але його самого збивали.

Розробники повідомляють, що створена ними система ALPHA розгромила відставного полковника Джена Лі. У восьми сутичках із восьми льотчик програм комп’ютерові. ALPHA ефективно протистояла льотчику навіть тоді, коли в бортову систему керованого комп’ютером літака вводилися збої та обмеження на використання озброєння.

«Таке відчуття, що він читав мої наміри і миттєво реагував на найменший мій рух у повітрі, спробу відправити ракету і негайно переходив від захисту до нападу», – сказав полковник Лі.

Система ALPHA не потребує багато обчислювальних ресурсів. Вона була створена на платформі Raspberry Pi, яка є набагато слабшою, ніж процесори в сучасних смартфонах.

Із багатьох типів даних, які надходять в штучний інтелект, він реагує лише на ті, що важливі на даний час, і встигає оцінити сотні варіантів дій, перш ніж пілот-людина встигне усвідомити отриману інформацію. У результаті ALPHA реагує миттєво і не сумніваючись. Навіть автори розробки називають його «найбільш агресивним, з найшвидшою реакцією, динамічним і надійним штучним інтелектом на даний час».

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я