Неділя, 25 Лютого, 2024

Штучний інтелект придумав зовсім новий вид спорту – Speedgate

Баскетбол, бейсбол, футбол – ці різні ігри об’єднує те, що вони вигадані людиною. Але зі спортом Speedgate це не так – його «з нуля» вигадав штучний інтелект. На розробку нової розваги алгоритму знадобилося близько двох місяців.

Штучний інтелект працював на прохання дизайнерської фірми AKQA. Створений ним спорт Speedgate поєднує елементи регбі, крикету, футболу та алтімат фрісбі. В кожній команді (В кожній із двох команд) Speedgate – шість гравців, серед яких є форварди та захисники. Їхнє завдання – провести м’яч крізь серію арок на кожній із половин довгого ігрового поля. При передачі пасів руками це необхідно робити на рівні нижче пояса. Одне вдале проведення м’яча приносить команді два бали, також є складніша можливість заробити три бали.

Представники AKQA кажуть, що в новій грі їм подобається її спрямованість на командну роботу. «У баскетболі один гравець може взяти м’яч та захопити всю гру, – кажуть у компанії. – У Speedgate це неможливо. Необхідно передавати паси іншим учасникам».

Щоб штучний алгоритм зміг створити новий вид спорту, йому «згодували» інформацію про 400 вже наявних видів розваг. Як побажання штучному інтелекту було зазначено, що гра повинна мати прості правила, бути доступною різним типам атлетів, в неї можна грати надворі та в залі на інвалідному візку.

У фіналі алгоритм видав три ідеї, які працівники AKQA перевірили на практиці. Після цього вони уточнили свої вимоги до майбутньої гри, і штучний інтелект врешті-решт згенерував Speedgate.

Інші ідеї штучного інтелекту дивували своїм рівнем креативного абсурду. Алгоритм пропонував ганятися за фрісбі, що вибухають. Або ж атлети мали передавати один одному м’яч, стоячи на мотузці, натягнутій між двома повітряними кулями. Підводна естафета має реальніший вигляд. Ще алгоритм пропонував регбі з перешкодами, щоб вийшов напівпаркур-напівфутбол.

Speedgate вже визнали офіційним видом спорту в американському штаті Орегон. Ним також уже цікавляться в Південній Африці та Австралії.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися