П’ятниця, 8 Грудня, 2023

В Україні запустили «розумну» дорогу на 21-му кілометрі Дніпровського шосе

Днями відбулось офіційне відкриття центру моніторингу безпеки руху – першого проекту в Україні «Розумна дорога». Над ним працювали Міністерство інфраструктури України, Vodafone Україна, Nokia, Українські Новітні Технології, Укравтодор та Галузевий центр цифровізації та кібербезпеки.

Пілотний проект запущено на ділянці дороги 21-ий кілометр Дніпровського шосе (траса Н-01). Протягом двох місяців тестування за допомогою IoT-рішення на цій дорозі будуть збиратися та аналізуватися статистичні дані на базі LTE-мережі Vodafone, а вже з другого півріччя 2019 року – за допомогою зв’язку п’ятого покоління 5G.

До центру моніторингу надходять такі дані:

  1. Вимірювання метеопараметрів і рівнів викиду шкідливих речовин:
  • Температура повітря, вологість, атмосферний тиск.
  • Рівень викидів СО2, СН та інших шкідливих речовин: метану, аміаку, пропану, водню, ізобутану, діоксиду азоту.
  1. Відеоаналітика: швидкість автомобілів, розпізнавання номерних знаків, рух смугами, підрахунок автомобілів (вантажних/легкових) за напрямками руху.
  2. Push to talk, push to video: голосовий зв’язок, відеозв’язок, груповий зв’язок, зв’язок через диспетчера – для дорожніх працівників і організацій з обслуговування інфраструктури доріг.

Згодом пілот розширять на покриття цілої траси, а потім – покриють новітніми технологіями всі автомобільні дороги України міжнародного значення.

На сьогоднішній день 57% жителів України отримали доступ до 4G від Vodafone. Географія покриття інтернету четвертого покоління включає в себе 24 області України. Оператор продовжує активне будівництво. Докладніше – на http://4g.vodafone.ua.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися