Штучний інтелект виявився кращим шахраєм, ніж люди

Фішингові листи мають задачу зацікавити користувача натиснути на посилання або завантажити вкладення. Таким чином користувач робить перший крок до зараження свого комп’ютера або втрати своїх даних.

Створені штучним інтелектом фішингові листи демонстрували вищу ефективність захоплення жертв, ніж написані людиною листи. Такі результати показав проведений сінгапурськими фахівцями експеримент. Вони хотіли дізнатися, наскільки вигідно шахраям у напрямку фішингу залучати штучний інтелект в своїй роботі.

Фішингові листи мають задачу зацікавити користувача натиснути на посилання або завантажити вкладення. Таким чином користувач робить перший крок до зараження свого комп’ютера або втрати своїх даних.

Масові фішингові листи є простими та шаблонними, однак при проведенні цілеспрямованих фішингових атак розсилання таких може бути не ефективним. Потрібне індивідуальне написання кожного фішингового листа, що вимагає багато часу. Значно прискорити створення персоніфікованих фішингових листів може допомогти штучний інтелект, тренований для такої задачі.

Фахівці Державного технологічного агентства Сінгапуру розіслали приблизно 200 людям цілеспрямовані фішингові листи. Частину з тих послань вони писали самі, частину згенерував штучний інтелект OpenAI GPT-3. Усі листи містили нешкідливі посилання, які збільшували лічильник при клікові на них.

Експеримент показав, що найчастіше жертви натискали на посилання в листах, які написав штучний інтелект. На жаль, дослідники не приводять точної статистики, але кажуть, що на посилання в таких листах натискали значно частіше. За словами експериментаторів, листи виявилися дивно людяними.

Автори дослідження кажуть, що при використанні комерційно доступних сервісів штучного інтелекту та машинного навчання вартість створення листів може знизитися до кількох центів. Також цими сервісами легко користуватися. Тобто цілком реально, що в майбутньому кожен масовий фішинговий лист може бути персоніфікований під отримувача.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я