Вівторок, 25 Червня, 2024

Штучний інтелект за штурвалом винищувача без шансів розгромив людей

Комп’ютер показав, що в повітряному бої винищувачів він швидко завоює перевагу в небі без жодних шансів для людей-пілотів здолати його. Це довела нещодавня сутичка двох пілотів AlphaDogfight – людини та штучного інтелекту. Машина п’ять разів збивала досвідченого пілота повітряних сил США, тоді як людина не змогла її здолати жодного разу.

Змагання провело агентство передових розробок DARPA. Переможцем виявився штучний інтелект компанії Heron Systems, який здолав не лише людей, а й інші алгоритми.

Усього в віртуальному повітряному бою приймало участь вісім штучних інтелектів. Вони симулювали реальний бій винищувачів, які знаходяться в візуальному полі зору один одного.

В перші два раунди, які пройшли у листопаді та січні, штучні інтелекти змагалися між собою. Третій раунд представляв собою бій-карусель із чотирьох штучних інтелектів між собою. Після цього переможець Heron Systems провів бій з досвідченим пілотом-людиною з позивним Banger.

Система Heron швидко збивала противника в перших чотирьох боях. В п’ятому бою Banger спробував змінити тактику, використовуючи різкі маневри з високим перевантаженням. Однак така тактика лише трохи затримала штучний інтелект Heron.

В захист людини-пілота організатори змагання кажуть, що умови були незручними для людини. Адже Banger керував своїм віртуальним F-16 за допомогою гарнітури віртуальної реальності, яка не рівнозначна перебуванню за штурвалом реального літака. Однак віртуальність давала і перевагу живому пілоту, який зміг виконати маневри з перевантаженнями на рівні 9G і при цьому фізично їх не відчувати.

Мета такої симуляції – поглибити довіру між людьми-пілотами та штучним інтелектом. Очікується, що в майбутньому вони будуть співпрацювати разом. Пілоти-люди зможуть перекладати на штучний інтелект частину задач і фокусуватися на більш глобальних речах.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися