Штучний інтелект зчитує мозок, щоб створювати персоніфіковані привабливі обличчя

Дослідники кажуть, що їхній експеримент може допомогти комп’ютерам зрозуміти суб’єктивні сприйняття та підсвідомі мотиви людей

Штучний інтелект доводить, що краса – не в очах того, хто дивиться, а в його мозку. Дослідники з Університетів Гельсінкі та Копенгагену створили систему, яка зчитує мозок піддослідного та створює персоніфіковані для нього привабливі обличчя.

Щоб навчити свою систему науковці створили кілька сотень зображень людських облич. З цим штучний інтелект вже успішно справляється і здатний швидко видавати надреалістичне фото людини, якої не існує.

Згенеровані знімки запропонували переглянути групі з 30 добровольців. Їх проінструктували приділяти більше уваги тим обличчям, які видаються їм більш привабливими. В цей же чай записувалася електроенцефалограма (ЕЕГ) активності їхнього мозку.

Штучний інтелект зміг швидко співставити сигнали мозку та зображення, які видавалися учасникам найбільш привабливими. Далі алгоритм виокремив риси, які були спільними для цих облич.

Отримавши таку інформацію штучний інтелект почав генерувати індивідуально привабливі обличчя. Добровольці обирали їх у 87% випадків.

Дослідники кажуть, що їхній експеримент може допомогти комп’ютерам зрозуміти суб’єктивні сприйняття та підсвідомі мотиви людей, їхні персональні смаки і психологічні особливості.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я