Середа, 24 Липня, 2024

Сім років планшетам: так і не вирішили, чи потрібно їх було створювати

Рівно сім років тому на прес-конференції в Сан-Франциско тодішній глава Apple Стів Джобс сказав зі сцени: «Усі ми зараз користуємося ноутбуками і смартфонами. Але недавно виникло питання, а чи є між ними місце якомусь третьому пристрою». Відповіддю на те питання стала презентація iPad. Користувачі відразу задалися питанням, навіщо він потрібен. І через сім років вони не знайшли чіткої відповіді.

Якийсь час iPad були другими за популярністю апаратами серед продукції Apple. Першим залишався головний прорив фірми – iPhone. Але навіть на піку своєї популярності планшети приносили компанії вдвічі менший прибуток, ніж смартфони. А за останні кілька кварталів iPad змістилися на четверте місце за рівнем виручки, поступившись комп’ютерному бізнесу і сервісам.

Розподіл доходів між трьома найважливішими після iPhone напрямками бізнесу Apple

 

Однак при цьому навіть сьогодні Apple поставляє більше планшетів iPad, ніж комп’ютерів Mac. Цьому є пояснення: iPad коштує дешевше, ніж Mac. Правда, на графіку вище видно, що попит на Mac всі ці роки стабільно тримався приблизно на одному рівні, тоді як поставки iPad спочатку стрімко росли, але після певного моменту пішли вниз і сьогодні продовжують падати.

Причину падіння продажів iPad назвали на прес-конференції 27 січня 2010 року – ще до їхнього виходу на ринок. Тоді Стів Джобс заявив, що новий гаджет зможе стати успішним тільки в тому випадку, якщо буде справлятися з певними завданнями краще, ніж ноутбуки і смартфони.

Але для чого ж реально хороший iPad зараз? Для того ж, що і сім років тому: відвідування веб-сторінок, спілкування в соціальних мережах або перегляд чергової серії улюбленого серіалу. Для серйозних завдань вони не підходять, бо не мають клавіатури, продуктивної ОС та можливості підключати периферію. Усе це добре виконує будь-який ноутбук.

Однак виявляється, що і для відпочинку iPad не потрібен – інтернетом, чатами та відео зручно користуватися на iPhone. Останні не тільки стали потужнішими, а й отримали великі дисплеї. В епоху першого iPad екран iPhone мав діагональ усього 3,5 дюйми.

Звичайно, Apple намагається переконати ринок у тому, що iPad може бути корисний професіоналам. Для цього вона випустила iPad Pro, у якого є стилус, чохол з клавіатурою і найпотужніше з усіх iOS-пристроїв апаратне «начиння» плюс 12-дюймовий дисплей. Cама iOS також має суттєві обмеження, тому багатьом, як і раніше, більш звично набирати тексти на повнорозмірній клавіатурі ноутбука або десктопа, взаємодіючи з програмами за допомогою мишки.

Утім, маркетологи Apple теж розуміють, що ажіотаж навколо планшетів спав, і саме тому ми так і не побачили iPad Air 3, який би змінив анонсований ще у 2014 році iPad Air 2, а iPad mini «застряг» у 2015 році після виходу його четвертого покоління.

Планшети як п’яте колесо

Описана історія iPad справедлива також для Android-пристроїв. За даними аналітичної компанії TrendForce, у 2016 році планшетів було відвантажено на 8,3% менше, ніж роком раніше, і у 2017 році дана тенденція збережеться.

Причина, як і у випадку з iPad, полягає в тому, що не існує жодного варіанта застосування Android-планшетів, з яким би не впоралися сучасні смартфони на цій же операційній системі. При цьому в останніх є одна істотна перевага – вони легші й компактніші. Особливо сильно смартфони «тиснуть» на сегмент 7-8 дюймових планшетів.

Нові ідеї – нове життя

Утім, «ховати» iPad разом з рештою ринку подібних гаджетів ще рано. За чутками, у 2017 році на нас чекають відразу три новинки від Apple. Також деякі оптимістично налаштовані експерти пророкують зростання продажів у даному сегменті після 2018 року. Правда, для цього виробникам доведеться переглянути саму ідею планшета, адже випускати нові моделі, просто покращуючи їхні характеристики, вже недостатньо.

За матеріалами: Quartz

admin
admin
Адміністративний акаунт ресурсу. Адміністратор усе бачить, усе править.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися