Субота, 15 Червня, 2024

Система NASA для контролю за трафіком дронів входить у фінальну фазу тестування

Уже в березні інженери NASA почнуть фінальну фазу тестування своєї системи керування трафіком дронів Unmanned Aircraft System Traffic Management (UTM). Кількість цих машин швидко зростає, і ситуація може вийти з-під контролю. Уже сьогодні відомі випадки зіткнень дронів з повітряними суднами, і в майбутньому, коли повітряний трафік стане ще більш щільним, це ризикує стати реальною проблемою.

Ідея NASA полягає в тому, що вільні часи для дронів, коли вони літають як та де їм заманеться, закінчиться. Служба контролю дронів розподілить доступний простір на висоті до 152 метрів на повітряні коридори. Коридори виділятимуться залежно від типових завдань дронів. Наприклад, швидкісні машини доставки рухатимуться одними шляхами і не перетинатимуться з повільними квадрокоптерами для відеозйомок.

Перші тестові випробування проекту UTM почали проводити в США у 2016 році разом з Федеральною авіаційною адміністрацією США. На фінальній фазі тестування системи фахівці NASA очікують отримати докази, що вона здатна безпечно координувати трафік дронів над містами. Для цього тестові польоти квадрокоптерів проведуть у місні Рено в штаті Невада. Технологія повинна показати вміння оминати перешкоди, комунікацію дронів та автоматизовану їхню посадку.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися