Неділя, 21 Квітня, 2024

Японці будують радар, який побачить космічне сміття розміром до 10 см

Починаючи з 2023 року завдяки японцям людство зможе почати контролювати сміття на навколоземній орбіті. Адже зараз найменший навколоземний об’єкт, який можуть зафіксувати японські радари, перевищує півтора метри. Науковці цієї країни почали будувати рішення, яке «бачитиме» у двісті разів менші предмети.сміття

Експерти японського космічного агентства Japan Aerospace Exploration Agency (JAXA) планують, що майбутній радар дозволить стежити за переміщенням об’єктів до 10 см у діаметрі. При цьому він покриватиме всю зону близьких навколоземних орбіт до висоти у 2000 км. Майбутній радар розмістять у префектурі Окаяма.

Залишається питання космічного сміття на геосинхронних орбітах, висота яких – 20-40 тисяч кілометрів. Для цього японське міністерство оборони паралельно споруджує радар у префектурі Ямагучі, який стежитиме за об’єктами на висоті до 36 тисяч кілометрів.

Журналісти Business Insider підрахували, що над нашою планетою кружляє 170 млн об’єктів космічного сміття. Це фрагменти, загублені інструменти та повноцінні елементи, які вже ніколи не зможуть виконувати своє пряме завдання. Серед них – понад 4600 супутників та 14000 старих ракетних деталей. Найбільше смітять у космосі США, Росія та Китай. Останній зайняв третю позицію завдяки тому, що у 2007 розніс на шматки власний супутник під час випробування спеціальної протисупутникової зброї. Загалом майже 95% об’єктів на орбіті – сміття.

Накопичення сміття на орбіті може призвести до появи «Синдрому Кесслера». З ним одне невелике зіткнення зі сміттям на орбіті породить тисячі фрагментів, які, у свою чергу, породять сотні тисяч фрагментів під час зіткнення один з одним та іншими об’єктами на орбіті. З часом кількість фрагментів та їхня загроза може стати такою, що буде небезпечно пробувати летіти в космос.

Основною проблемою у прибиранні космічного сміття, кажуть експерти, є не відсутність оптимальної техніки, а людські закони. За нинішніми угодами, космічні об’єкти є власністю їхніх націй. Жодна інша держава не може торкатися чужого супутника або сміття від нього – це можуть розцінити як акт агресії та початок війни.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися