Четвер, 30 Травня, 2024

Смартфон на Linux навчився запускати додатки Android

Якщо не подобаються обмеження та шпигування Android та iOS можна спробувати смартфон з Linux. Кілька вендорів випускає такі апарати і один з них – компанія Purism – вбудувала підтримку додатків Android. Це має підвищити зручність використання смартфона у світі, в якому значну частку сервісів та додатків займає Google.

У смартфонах Librem 5 на базі PureOS з’явився транслятор Anbox. Він поміщує Android в контейнер та дозволяє використовувати додатки для Android. При цьому дані та система безпеки PureOS залишаються у незмінному стані. Приблизно такий же механізм підтримки додатків Android реалізував Google в своїй операційній системі ChromeOS.

Linux-смартфони, такі як Librem 5 та PinePhone, надають користувачам максимальний контроль над апаратним забезпеченням. У цих гаджетів, наприклад, є вимикачі, які апаратно блокують використання камери, мікрофону, стільникового модему тощо.

Смартфон Librem 5 пропонує 5,7-дюймовий IPS-екран роздільною здатністю 720х1440 пікселів. Він має 3 ГБ оперативної пам’яті LPDDR4-3200 та 32 ГБ флеш-пам’яті eMMC. Його батарея ємністю 3500 є легкозмінною та не потребує використання спеціальних інструментів. Камери апарату представлені сенсорами на 3 та 8 мегапікселів, є порт USB Type-C 3.0. Девайс працює на PureOS – операційній системі, що не заснована на Android чи iOS. Вартість Purism Librem 5 становить $699.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися