Неділя, 25 Лютого, 2024

Смартфони, комп’ютери та інша електроніка можуть стрімко подорожчати через ціну на кобальт

Вартість усіх пристроїв, які використовують акумулятори, може значно збільшитися вже найближчим часом. Головне джерело кобальту (дуже важливого елемента в батареях та гаджетах) – Демократична Республіка Конго – збирається вдвічі збільшити податок на видобування цього елемента. Ця країна експортує дві третини всіх глобальних поставок.кобальтКонголезький міністр видобування ресурсів Мартін Кабвелулу говорить, що податок зросте з 2% до 5% через те, що кобальт віднесли до стратегічної сировини. Окрім нього також зростуть ціни на інші мінерали, зокрема, мідь, податок на яку збільшили з 2% до 3,5%.

За минулий рік вартість кобальту збільшилася з 33,2 тисячі доларів за тонну до 75 тисяч. При виробництві одного смартфона використовується від п’яти до 10 грамів кобальту. Для ноутбука потрібно близько 30 грамів, для батареї електроавтомобіля необхідно від 5 до 20 кілограмів.

Усього у світі розвідано близько 6 мільйонів тонн запасів кобальту. У Демократичній Республіці Конго резерви складають 3,4 мільйона тонн, також запаси кобальту є в Австралії (1 мільйон тонн), на Кубі (500 тисяч тонн), Філіппінах (290 тисяч тонн), у Канаді (270 тисяч тонн), Замбії (270 тисяч тонн) і Росії (250 тисяч тонн). Експерти підрахували, що якщо сьогодні всі автомобілі з бензиновим двигуном замінити на електрокари, то треба було б 14 мільйонів тонн кобальту, що більш ніж удвічі перевищує розвідані на планеті запаси.

Зараз у Конго планують ухвалити закон про надра, який дозволить місцевій владі самостійно змінювати перелік стратегічних матеріалів та встановлювати податок на них. «Це дасть гнучкість у подоланні несподіваних ситуацій на міжнародному ринку, якщо цього вимагатиме міжнародна економічна ситуація», – говорить Кабвелулу.

Нинішній закон про надра у Конго прийняли у 2002 році за лобіювання Світового банку. Він дозволив міжнародним компаніям вигідно інвестувати та вибувати сировину, але конголезька влада каже, що цей закон створював недостатньо прибутку для держави.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися