Смартфони не підслуховують користувачів, вони підглядають

Група науковців дослідила 17 260 найпопулярніших додатків для Android, щоб визначити, чи використовують вони таємно мікрофон смартфона. Серед утиліт були ті, що належать Facebook, а також більше 8000 програм, які відправляють інформацію до Facebook.

Сьогодні популярна думка, що «розумні» мобільники таємно підслуховують своїх господарів. Майже в кожного знайдеться знайомий, який вів розмову поруч зі своїм телефоном, а потім почав отримувати рекламу згідно з тією бесідою. Параною нещодавно також розбурхали журналісти Vice, які самі провели 5-денний експеримент і дійшли висновку, що смартфони нас слухають, і це не параноя. Науковці з Північносхідного університету також вирішили провести подібний експеримент, але за всіма правилами наукового підходу. Їхні результати протилежні – смартфони нас не слухають.

Група науковців дослідила 17 260 найпопулярніших додатків для Android, щоб визначити, чи використовують вони таємно мікрофон смартфона. Серед утиліт були ті, що належать Facebook, а також більше 8000 програм, які відправляють інформацію до Facebook. Із розглянутих додатків понад 9000 мали дозвіл на використання камери та мікрофона. Робота проводилася на 10 смартфонах 10 Android за допомогою програми з автоматизації дій.

Науковці проводили своє дослідження майже рік і не виявили ознак того, що якась програма таємно активує мікрофон чи пересилає аудіозаписи. Смартфонні додатки, як виявили вчені, шпигують з іншого боку – вони записують контент на екрані та відправляють його на сторонні сервери. Програми роблять як скриншоти, так і записують відео з екрана.

Наприклад, програма доставки фастфуду GoPuff записувала екран, коли нею користувалися, та відправляла дані на домени аналітичної компанії Appsee. На скриншотах була персональна інформація, наприклад, поштовий код.

Науковці зв’язалися з GoPuff, після чого та оновила свою політику приватності, додавши до неї запис, що ApSee може отримувати персональну інформацію. Окрім цього, компоненти Appsee прибрали з останніх релізів GoPuff на Android та iOS. Представники Appsee кажуть, що не приховують використання сторонніх технологій, а також забороняють своїм клієнтам збирати персональні дані. інструментами Appsee. На їхню думку, GoPuff порушив умови використання трекінгового сервісу.

Що ж стосується підслуховування, один з авторів дослідження, Девід Хоффнес, написав так: «Ми не знайшли жодних доказів того, що розмови таємно записуються. Люди, схоже, не розуміють, що сьогодні існує багато інших каналів стеження в щоденному житті, які не стосуються камери чи мікрофона в телефоні, але які дають такий же повний портрет».

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я