Вівторок, 16 Квітня, 2024

Смартфони «підсадили» людей на нову залежність

Останнім часом психологи серйозно стурбовані новим проявом інтернет-залежності. Зараз дуже поширене явище, коли людина не може відірватися від смартфона навіть під час спілкування з близькими. Таку поведінку називають фаббінгом (англ. phubbing – від поєднання слів «phone» – телефон і «snubbing» – зневага), повідомляє studway.com.ua.

За словами науковців, користувачі смартфонів визнають фаббінг соціальною проблемою. Як правило, людей дуже дратує, коли співрозмовники їх ігнорують і концентруються на своїх смартфонах. Проте вони не помічають, як часто роблять це самі.

Дослідники опитали 251 людину (93 чоловіків і 158 жінок у віці від 18 до 66 років). Респонденти повинні були згадати, скільки разів на день вони відволікаються на смартфон під час розмови з іншими та як часто спостерігають таку звичку у співрозмовників.

У результаті 53% жінок і 21% чоловіків зізналися, що відволікаються на смартфон під час бесіди мінімум двічі. З боку співрозмовників фаббінг регулярно помічають 67% жінок і 37% чоловіків. Такі результати вчені пов’язують зі слабкою здатністю до самоконтролю і так званим синдромом FOMO (fear of missing out) – нав’язливим страхом пропустити що-небудь важливе у стрічці новин.

Науковці також стверджують, що фаббінг викликає ланцюгову реакцію. Якщо людина бачить демонстративне ігнорування від свого співрозмовника, то і сама починає шукати підтримку в соцмережах. У результаті така поведінка перестає бути неприємною для обох сторін.

Тетяна
Тетяна
В журналістику прийшла із банківської сфери. Захоплюється фотографією

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися