П’ятниця, 12 Липня, 2024

Смартфони шукатимуть токсини в продуктах та повітрі

Бездротові мітки – це не лише безконтактні проїзні квитки, банківські карти, гаманець у смартфоні та інші речі. Науковці Массачусетського технологічного інституту модифікували їх так, що вони виявлятимуть забруднення шкідливими речовинами. Результати перевірки можна буде переглянути на екрані смартфона.

Нова технологія під назвою містить модифіковану NFC-мітку в районі контактів. Учені спершу зруйнували в неї токопровідний ланцюг, а потім відновили його, вбудувавши вуглецеві нанотрубки. Останні слугують датчиком, і при контакті з токсичними речовинами можуть інформувати про це користувача.

Для роботи такої технології достатньо розмістити мітку в бажаній області та піднести до неї смартфон. Він подасть на неї живлення, а модифікований NFC-елемент сповістить про наявність токсинів. Окрім цього, мітки можуть шукати вибухові речовини.

Однією з основних переваг нового рішення є її дешевизна, а також робота в умовах наднизьких та високих температур. Однак у таких міток є і недолік: на кожен токсин потрібно мати окрему мітку.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися