Вівторок, 16 Квітня, 2024

Повістки до суду українцям почнуть надсилати у Viber

Починаючи з 10 лютого 2023 року запрацює новий порядок передачі судових повісток, повідомлень та викликів. Ці сповіщення почнуть надходити українцям у Viber. Процедуру запроваджено відповідно з постановою Державної судової адміністрації України 23.01.2023 №28.

Підтвердження надсилання та доставки повідомлень на Viber, будуть зберігатися в автоматизованій системі документообігу суду із запобіганням їх видалення чи коригування.

Перехід на сповіщення через месенджер має заощадити державі значні кошти. На засіданні Ради суддів України 5 серпня 2022 року заступник голови ДСА Сергій Чорнуцький повідомив, що паперова повістка коштує 45 грн. Вартість повідомлення через SMS становить 43 коп, але одна повістка потребує 5-6 SMS і загальна вартість становить близько 2,50 грн.

У випадку з Вайбером можна обійтися одним повідомленням для однієї повістки. Вартість надсилання такого повідомлення складе 31 копійка.

Якщо українець не надасть суду мобільний номер, що прив’язаний до Viber, повістки йому надходитимуть по SMS.

Додаток «Дія», відповідно до змін до Закону «Про судоустрій і статус суддів», наразі розглядається лише як додатковий спосіб інформування. Однак в майбутньому це може змінитися і «Дію» можуть визнати одним з каналів офіційного повідомлення сторін судової справи.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися